Zadbana i elegancka sypialnia

Zadbana i elegancka sypialnia

Miejscem, gdzie odpoczywamy i relaksujemy się jest sypialnia. Podczas jej aranżowania czy remontów powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim nasz komfort, ale i funkcjonalność, szczególnie jeśli pomieszczenie to ma być również garderobą. Jakie meble, łóżko i dodatki wybrać, aby mieć pewność dobrze zaaranżowanej przestrzeni?

W poszukiwaniu inspiracji

Najważniejsze jest znalezienie odpowiedniej inspiracji – tych szukać możemy dzisiaj praktycznie wszędzie. W licznych katalogach wnętrzarskich poświęca się wiele miejsca sypialniom oraz możliwościom ich urządzania. Drugim źródłem inspiracji może być sieć internetowa – znajdziemy w niej wiele zdjęć, jak również wskazówek osób zainteresowanych designem wnętrz, jak poradzić sobie z przestrzenią sypialni.

Jaką kolorystykę wybrać?

Zasadniczo odpowiedź jest prosta: kolorystykę, która najbardziej nam się podoba. Wybierając kolor kierujmy się przede wszystkim własnymi pragnieniami. Dekoratorzy wnętrz odradzają wykorzystania czerni w sypialniach, jednak i to nie musi być zasadą. Wiele osób decyduje się na mocne, kontrastowe kolory ścian (np. grafit i granat), tworząc nietuzinkowe połączenia.

Łóżko – wygodne i komfortowe

Szukając idealnego łóżka najczęściej kierujemy się wyglądem mebla oraz jego ceną, nie zwracając nadmiernej uwagi na wygodę. To spory błąd – od konstrukcji i materaca na łóżku zależeć będzie czy każdego dnia będziemy budzić się wypoczęci czy też zmęczeni. Łóżko powinno być dostosowane do naszego wzrostu i na tyle szerokie, abyśmy czuli się w nim komfortowo. Szukając najlepszego materaca zwracajmy uwagę na twardość oraz na wypełnienie – dzisiaj na polskim rynku znajdziemy materace kieszeniowe, sprężynowe, piankowe, z lateksem.

Oświetlenie w sypialni

Sypialnia nie powinna być doświetlana mocnym, jasnym światłem – takie oświetlenie nie pozwala na wyciszenie. Najlepsze okażą się niewielkie lampki nocne, których delikatne światło oświetli pomieszczenie na tyle, że będziemy mogli swobodnie poruszać się czy czytać leżąc w łóżku.

Post Author: Zoja Kwiatkowska