relaks dla zdrowia

Zadbaj o relaks – jakie elementy w sypialni pomogą go osiągnąć?

Odpoczynek i relaks to niezwykle ważne aspekty zdrowego życia. Niestety, dzisiaj coraz mniej czasu poświęcamy sobie i naszym potrzebom – angażujemy się w naszą pracę, spotkania ze znajomymi. Bardzo ważne jest to, aby po powrocie do domu umieć się wyciszyć. Najlepszym miejscem na to będzie nasza sypialnia. Jakie elementy pozwolą nam powrócić do równowagi? Oto nasze propozycje!

Hygge – skandynawska sztuka budowania komfortu

Skandynawowie doszli do perfekcji w tworzeniu komfortowych wnętrz. Nie musimy jednak stawiać kominka w sypialni, aby poczuć się zrelaksowanymi. Podstawą jest zawsze wygodne łóżko oraz materac. Oba przedmioty powinny być dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli czujemy dyskomfort rano lub też widzimy, że każdego dnia nie budzimy się wypoczęci: problem może tkwić właśnie w tych elementach. Warto poświęcić nieco czasu na to, aby znaleźć produkty idealne.

Aby stworzyć atmosferę relaksu w sypialni konieczne jest delikatne, przytłumione światło. Ostre światło w sypialni może prowadzić do rozdrażnienia, bólów głowy. Znacznie lepszym pomysłem jest wykorzystanie niewielkich lampek nocnych oraz… świec! Przytłumione światło świecy i jej migoczący płomień to najprostszy i bardzo tani sposób na to, aby sypialnia stała się miejscem do odpoczynku. Pomyślmy o świecach zapachowych, które podczas spalania będą również wydzielały przyjemny aromat. Alternatywą dla klasycznych świeczek jest pojemniczek do aromaterapii – do jego wykorzystania konieczna jest niewielka świeczka i wybrane olejki eteryczne.

Otocz się pięknem!

Kluczem do stworzenia pięknego wnętrza są dodatki. Wybierajmy je z głową i tak, aby były przy okazji funkcjonalne. Dla stworzenia większego komfortu w sypialni wykorzystajmy poduszki oraz pledy czy narzuty. Te ostatnie mogą przydać się podczas popołudniowej, regeneracyjnej drzemki!

W sypialni nie może zabraknąć także kwiatów. Mogą być to rośliny cięte, ustawione w wazonie, lub też kwiaty w doniczkach. W zależności od wystroju wnętrza polecamy sukulenty lub monstery.

Post Author: Zoja Kwiatkowska