Wygodne łóżko do sypialni – o czym pamiętać?

Poziom naszego samopoczucia oraz jakość snu w olbrzymiej mierze zależy od rodzaju łóżka i materaca, na których śpimy. Ich wybór nie powinien być przypadkowy – źle dobrany materac będzie skutkował źle przespanymi nocami, poczuciem rozbicia rano, zmęczeniem. Może nawet przyczyniać się do pogorszenia stanu zdrowia! Jaki materac i łóżko wybrać, aby cieszyć się wypoczynkiem na najwyższym poziomie?

Wybór łóżka nie jest trudny!

Szukając idealnego łóżka warto sprawdzić kolekcje meblowe oferowane przez topowych producentów. Znajdziemy w nich nie tylko elementy niezbędne do urządzenia salonu, ale również sypialni! Łóżka udostępniane są w różnych rozmiarach, przez co bez trudu znajdziemy model dopasowany do naszych potrzeb. Na uwagę zasługują konstrukcje – wśród najchętniej wybieranych wymienia się łóżka z podnoszonymi pneumatycznie stelażami – wewnątrz łóżka znajduje się obszerna komora, która pozwala na chowanie pościeli czy innych przedmiotów. Podnoszony pneumatycznie stelaż to spore ułatwienie szczególnie dla osób starszych czy mających problemy z kręgosłupem. Inną opcją są łóżka bez podnoszonego stelaża – w ich przypadku zamiast klasycznej komory wewnętrznej zastosowano wygodne szuflady, wysuwane z dna łóżka.

Jaki materac do spania wybrać?

Szeroki wybór materaców sprawia, że konieczne jest zaznajomienie się z tym zagadnieniem i wybranie produktu dopasowanego do naszych potrzeb. Podstawą jest twardość materaca – tę określa się literą H i cyframi od 1 do 4, gdzie 1 oznacza „bardzo miękki” a 4 „bardzo twardy”. Wnętrze materaca może być wypełnione różnorodnymi materiałami, które różnią się od siebie gęstością i sprężystością. Wśród najchętniej stosowanych wymienia się maty kokosowe, pianki wysokoelastyczne, pianki termoelastyczne, lateks.

 

 

 

Post Author: Zoja Kwiatkowska