Wybieramy wygodny materac do spania

Kluczem do zdrowego i regeneracyjnego snu jest odpowiedni materac. Szeroki wybór produktów na polskim rynku sprawia, że wielu z nas kupuje materace po omacku. Warto przyjrzeć się z bliska proponowanym technologiom i dobrać produkt, który pozwoli na spokojny sen. Jakie mamy możliwości?

Twardość materaca ma znaczenie

Wybierając materac powinnyśmy w pierwszej kolejności zwracać uwagę na jego wymiary, twardość oraz wypełnienie. W przypadku twardości producenci oferują cztery opcje: H1, H2, H3 i H4, które oznaczają kolejno materace: miękkie, średnio miękkie, średnio twarde i twarde. Materace miękkie dedykowane są dla osób, których waga nie przekracza 80 kg, twardsze są dla osób tęższych. Wkład materaca ma kolosalne znaczenie. Najprostsze materace to te wypełnione piankami – jednak i tu możemy trafić zarówno na tasze i droższe modele. Wśród pożądanych tworzyw wymienia się pianki termoplastyczne, które miękną pod wpływem ciepła ludzkiego ciała i dopasowują się do jego kształtu.

Materace sprężynowe

Najchętniej kupowanymi są materace sprężynowe – w sklepach znaleźć można materace ze sprężynami bonellowymi oraz kieszeniowymi. Materace ze sprężynami zamkniętymi w kieszeniach pracują znacznie ciszej, co przekłada się na jakość snu. Wewnątrz materaców stosowane są również maty z włókien kokosowych, które nie tylko usztywniają strukturę materaca, ale również pozwalają na wychwytywanie cząsteczek wilgoci, co pozwala na większą higienę snu.

Pokrowiec dla materaca

Decydując się na konkretny materac, zwróćmy szczególną uwagę na to, w jakim jest on pokrowcu. Pokrowiec powinien być przyjemny w dotyku, najlepiej stworzony z tkaniny łączącej bawełnę i włókna syntetyczne. Pokrowce muszą być uzupełnione o zamki, aby możliwe było czyszczenie wierzchniej warstwy.

 

 

 

 

Post Author: Zoja Kwiatkowska