Wybieramy idealne łóżko do sypialni

Wygodne i odpowiednio dobrane łóżko jest najprostszym sposobem na to, aby zapewnić sobie długi i komfortowy sen. Poprzez wybranie konkretnego modelu oraz odpowiedniego materaca dbamy o swoje dobre samopoczucie oraz zdrowie – podkreślają architekci i dekoratorzy. Jakie propozycje mają dla nas topowi producenci? Co warto wziąć pod uwagę?

Łóżko oparte na ramie – poznaj jego zalety!

Wśród najchętniej kupowanych łóżek wymienia się dzisiaj modele oparte na ramie. Konstrukcja takich łóżek sprawia, że konieczne jest tu zastosowanie oddzielnie kupowanego materaca. Zazwyczaj łóżka takie posiadają wewnętrzne komory lub też wysuwane z ram szuflady, które dostarczają dodatkową przestrzeń do przechowywania pościeli czy innych przedmiotów. Łóżka oparte na ramie dostępne są w standardowych rozmiarach (120×200, 140×200, 160×200, 180×200, 200×200), ale możliwe jest również wykonanie ich pod konkretny wymiar. Łóżka oparte na ramie muszą posiadać stelaż – często okazuje się, że stelaż kupujemy oddzielnie. Ma to swoje zalety – olbrzymia różnorodność stelaży sprawia, że możemy wybrać model dopasowany do własnych potrzeb. Wśród ciekawszych stelaży wymienia się stelaże z możliwością podnoszenia konkretnych sekcji – najczęściej systemy te są elektryczne.

Z jakich materiałów tworzone są łóżka oparte na ramie?

Do tworzenia łóżek opartych na ramie wykorzystywane są przede wszystkim deski meblowe laminowane. Materiał ten posiada doskonały stosunek jakości do ceny – deski nie są podatne na odkształcanie, istnieje możliwość wybrania dowolnego laminatu czy dekoru, również imitującego naturalne drewno. Alternatywą może być łóżko wykonane z litego drewna – materiał ten jest niezwykle pożądany i trwały, jednak musimy liczyć się ze sporą różnicą w cenie.

 

 

Post Author: Zoja Kwiatkowska