Sypialnia XXI wieku – jak ją zaaranżować?

Sypialnia XXI wieku – jak ją zaaranżować?

Nowoczesne sypialnie kojarzone są przede wszystkim z gładkimi powierzchniami i minimalizmem. Projektanci przekonują jednak, że bez względu na to, jaki styl sypialni wybierzemy, ma on iść w parze z funkcjonalnością. Szukając inspiracji na nowoczesną sypialnię wybierzmy elementy dopasowane do naszych potrzeb. Co zaproponują nam dzisiaj producenci?

Nowoczesne łóżka do funkcjonalnych sypialni

Wybór łóżek jest dzisiaj olbrzymi – możemy wybierać pomiędzy modelami osadzonymi na ramie, testować różnorodne materace, wybrać model z tapicerowanym zagłówkiem. Szukając idealnego modelu pamiętajmy o tym, aby łóżko było funkcjonalne. Co to oznacza?

Poza zapewnieniem nam wygody podczas snu łóżko może okazać się świetnym uzupełnieniem przestrzeni – w jego wnętrzu znajdziemy często komory, idealne do przechowywania pościeli czy rzadko użytkowanych sprzętów domowych. Łatwe dojście do komór umożliwią półautomatyczne i automatyczne stelaże – takie rozwiązanie jest szczególnie polecane osobom starszym czy też użytkownikom mającym problem z bólami pleców. Wiele topowych modeli posiada także możliwość elektrycznego regulowania wysokości części zagłówkowej łóżka.

Systemy przechowywania w nowoczesnych sypialniach

Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie dużej ilości miejsca do przechowywania w sypialni jest wybranie obszernej szafy z licznymi wnękami i regałami. Wiele takich szaf ma możliwość samodzielnego wyboru wysokości drążków do wieszania ubrań, ilości półek, wysuwanych szuflad. Producenci dbają, aby taki produkt dopasowany był do naszych potrzeb. Nowoczesne szafy tworzone są z płyt drewnianych o różnorodnej grubości. ich wierzchnia warstwa to laminaty – wybór tych ostatnich jest olbrzymi. Chcąc stworzyć nowoczesną sypialnię wybierajmy laminaty o lśniących, gładkich powierzchniach.

Post Author: Zoja Kwiatkowska