wygodna sypialnia

Sypialnia w stylu skandynawskim

Styl skandynawski w mieszkaniach jest chyba jednym z najbardziej eksploatowanych pomysłów na wystrój mieszkań ostatnich kilku lat. Polacy wręcz oszaleli na punkcie stonowanych kolorów, minimalistycznych wnętrz oraz różnorodnych faktur. W pewnością skandynawski design jest jednym z ciekawszych w przypadku aranżowania sypialni. Jakie elementy warto wykorzystać, aby spać wygodnie i spokojnie?

Różnorodne materiały: drewno, bawełna, szkło

Skandynawski design kojarzony jest przede wszystkim z przytulnością: przytulna sypialnia będzie idealnym miejscem na odpoczynek i zdrowy sen. Zacznijmy od mebli: szukając interesujących rozwiązań postawmy na klasyczne lite drewno. Jest ono nie tylko niezwykle eleganckie, ale przede wszystkim bardzo trwałe i na długo zachowuje swój piękny kolor. W zależności od koloru drewna warto dobrać pościel i narzutę – zazwyczaj ciemne drewno łączone jest z czerwieniami, czernią oraz grafitem, jasne drewno świetnie komponuje się z bielą, błękitami czy pudrowym różem. Aby pomieszczenie kojarzyło się z wypoczynkiem poza łóżkiem warto także wstawić tam wygodny fotel z wysokim oparciem – taki element nie tylko jest obecnie bardzo modny, ale i stanie się świetnym miejscem do czytania książek wieczorami. Oczywiście tu także możemy wykorzystać pled lub koc w kontrastowym kolorze, którym owiniemy się podczas chłodniejszych wieczorów.

Jakie oświetlenie wybrać?

Oświetlenie jest kluczową sprawą przy aranżowaniu sypialni – nie powinno być zbyt słabe, aby móc wygodnie czytać wieczorami, ale jednocześnie nie może być jaskrawe, aby nie męczyło oczu. My proponujemy oświetlenie punktowe, dzięki któremu możliwe jest oświetlenie pomieszczenia w sposób równomierny. Przy łóżku warto wykorzystać niewielkie lampki nocne, zamiast światła sufitowego postawmy lampę stojącą przy fotelu.

Post Author: Zoja Kwiatkowska