Sypialnia w orientalnym stylu – jak ją zaprojektować?

Wykorzystanie trendów orientalnych w naszych domach i mieszkaniach to świetny pomysł – szeroko rozumiany design dalekowschodni możemy wykorzystywać na wiele sposobów, dostosowując jego elementy do naszych potrzeb i oczekiwań. Jak zaprojektować oryginalną sypialnię w stylu orientalnym? Oto kilka wskazówek!

Minimalizm jest na czasie!

Szukając inspiracji na ciekawą aranżację sypialni w stylu dalekowschodnim przede wszystkim postawmy na minimalizm, szczególnie, kiedy do dyspozycji nie mamy wiele miejsca. Klasyczne, stojące szafy możemy zamienić na szafy w zabudowie – takie rozwiązanie pozwoli na wykorzystanie problematycznych wnęk i stworzenie miejsca do przechowywania sięgającego samego sufitu. Alternatywą mogą być eleganckie komody wpisujące się w ten styl – proste, geometryczne, najlepiej w jasnych kolorach, bez klasycznych uchwytów. Istotne jest, aby w komodach znalazło się dość miejsca na nasze ubrania, przybory.

Jakie łóżko wybrać od sypialni inspirowanej stylem dalekowschodnim? Zrezygnujmy ze zdobionych zagłówków – najlepszą opcją okaże się łóżko wykonane z naturalnego, jasnego drewna, które posiada wewnętrzne komory.

Dodatki, które uzupełnią wnętrze

Kluczem do stworzenia estetycznego wnętrza są dodatki. Postawmy na lekki, rattanowy czy papierowy żyrandol – to nie tylko ciekawe wizualnie, ale i ekologiczne rozwiązanie. Na ścianach wykorzystajmy lustra w złotych, prostych ramach – to rozwiązanie pozwoli na optyczne powiększenie przestrzeni. Zamiast klasycznych firan czy zasłon wybierzmy lekkie, drewniane żaluzje lub rolety. Nie tylko ochronią nas one przed słońcem, ale też dodadzą wnętrzu uroku. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie prostych grafik wieszanych na ścianach, np. z motywem żurawia lub Wielkiej Fali w Kanagawie.

Post Author: Zoja Kwiatkowska