Sypialnia w lecie – jak zagwarantować sobie spokojny i zdrowy sen?

Sypialnia w lecie – jak zagwarantować sobie spokojny i zdrowy sen?

W czasie lata wielu z nas ma problemy ze spaniem. Wysokie temperatury na zewnątrz sprawiają, że znacznie trudniej nam się zrelaksować, przewracamy się z boku na bok. Chcąc zapewnić sobie wygodny i spokojny sen warto zadbać o kilka elementów, które pozwolą nam podnieść komfort w sypialni. Jakie to elementy?

Zmień pościel na letnią!

Podstawowym błędem w czasie lata jest stosowanie ciężkich kołder i nieprzepuszczających powietrza pościeli. Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana kołdry na lekką, letnią (wewnątrz najczęściej znajduje się cienka warstwa ociepliny). W przypadku pościeli szukajmy pościeli bawełnianych, z niewielkim dodatkiem włókien syntetycznych (nie przekraczających 5-10%). Dzięki włóknom syntetycznym pościel staje się przyjemniejsza w dotyku, a dodatkowo zazwyczaj nie wymaga prasowania. Włókna bawełniane możemy prać w wysokich temperaturach – pozwoli to na dokładne oczyszczenie tkaniny, jak również na jej zdezynfekowanie. Największą zaletą pościeli bawełnianych jest to, że pozwalają one na swobodną wymianę powietrza. Oznacza to, że w trakcie upalnych nocy nasza skóra będzie wentylowana, a my sami będziemy spać lepiej. Dobrym pomysłem może być również zmiana materaca na dwustronny, z którego jedna strona, letnia, wykonana jest z przewiewnych materiałów.

Moskitiery w oknach sypialni

Nic tak nie utrudnia snu w czasie lata jak owady dostające się nocą do sypialni. Bzyczące komary nie tylko przerywają nam sen, ale też powodują uciążliwe ukąszenia. Aby przeciwdziałać takim sytuacjom warto zastanowić się nad moskitierami umieszczanymi w otwartych oknach sypialni. Ciekawym pomysłem możemy być również moskitiera montowana nad łóżkiem – pozwoli ona na stworzenie ciekawej aranżacji, nawiązującej do kolonialnych trendów.

Post Author: Zoja Kwiatkowska