Sypialnia w bieli w błękicie

Sypialnia w bieli w błękicie

Jak zaaranżować sypialnię, aby miejsce to sprzyjało wypoczynkowi i relaksowi? Olbrzymią ilość pomysłów na piękną sypialnię znajdziemy w sieci oraz w katalogach branżowych: dekoratorzy oraz architekci podpowiadają rozwiązania, które z pewnością warto wykorzystać we własnym domu. Wśród najciekawszych inspiracji warto wymienić sypialnię utrzymaną w bieli i błękicie. Jak ją zaaranżować?

Kolory, które wpłyną kojąco

Podstawowym zadaniem sypialni jest zapewnianie nam komfortowego miejsca do odpoczynku i relaksu. Nie musi być to jednak wyłącznie miejsce do spania. Wiele osób nadaje sypialniom większą funkcjonalność, tworząc tam także strefę do czytania czy pracy.

Decydując się na kolorystykę biało-niebieską warto pomalować ściany w stosunku 3:1, czyli trzy ściany białe i jedną błękitną. W ten sposób stworzymy ciekawe połączenie kolorystyczne, które stanie się podstawą do dalszego urządzania pomieszczenia. Jeśli chcemy dodatkowo urozmaicić kolorystykę możemy wykorzystać zieleń roślin czy też naturalne drewno (np. w formie oprawy lustra).

Jakie łóżko i meble wybrać?

Wybór łóżka do sypialni nie powinien być przypadkowy. Wygodne łóżko pozwala nam na zrelaksowanie się, odprężenie, rozluźnienie mięśni. Istotą wygody jest dobranie odpowiedniego materaca – tu producenci oddają w nasze ręce wiele interesujących modeli materaców kieszeniowych, sprężynowych, piankowych. W przypadku samego łóżka dostępne modele mogą mieć półautomatyczny stelaż, wewnętrzne komory do przechowywania pościeli.

W sypialni, w zależności od naszych potrzeb, możemy wykorzystać klasyczne komody lub rozbudowane szafy. W przypadku tych ostatnich dobrym rozwiązaniem jest wybranie modelu, gdzie samodzielnie możemy zaprojektować wnętrze i dopasować je do naszych potrzeb.

Post Author: Zoja Kwiatkowska