Sypialnia w stylu feng shui

O feng shui słyszeli zapewne wszyscy, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, co właściwie kryje w sobie ta tajemniczo i egzotycznie brzmiąca nazwa. Trzeba bowiem pamiętać, że feng shui to nie tylko odpowiednio ułożone meble, ogólna stylistyka, czy też kolory, lecz przede wszystkim klimat oraz odpowiednio rozplanowana przestrzeń, która pozwala nam spokojnie i harmonijnie egzystować i wypoczywać. Elementarna wiedza z zakresu feng shui pozwoli nam na stworzenie sypialni, która będzie sprzyjać regeneracji, uspakajaniu i relaksacji po całym dniu pracy. Praktyki tego typu wywodzą się ze starożytności i w głównej mierze mają na celu osiągnięcie przez człowieka harmonii ze środowiskiem, a także własnym ciałem oraz psychiką. Adepci tego rodzaju sztuki aranżacji wnętrz uważają, że dzięki właściwemu ustawieniu mebli oraz przestrzeganiu odpowiednich zasad można znacznie efektowniej pracować, wypoczywać oraz zachowywać spokój w codziennych sytuacjach. Jest to szczególnie ważne w sypialni.

Sypialnia w tylu feng shui powinna sprzyjać codziennemu rozluźnieniu, jak również wyzwalać w ludziach pozytywną energię. Musi również odpowiednio wpływać na człowieka zarówno podczas całonocnego odpoczynku, jak również poobiedniej drzemki.

Co zrobić, aby sypialnia odpowiadała zasadom feng shui? Przede wszystkim musimy zadbać o to, aby była ona przewietrzona. Należy zatem często otwierać okna i wietrzyć pomieszczenie. Nie powinniśmy natomiast ustawiać zbyt wielu roślin, szczególnie jeśli posiadamy małą sypialnię. Miłośnicy kwiatów doniczkowych powinni pamiętać o tym, aby ustawiać je z dala od łóżka. Światło w sypialni powinno być urozmaicone. Dzięki temu, w zależności od sytuacji, będziemy mogli stosować różne natężenie światła. Można np. zastosować lampki nocne oraz kilka kinkietów na ścianie. Poleca się również częste palenie świec oraz kadzideł, które mogą wprowadzać w pozytywny nastrój. Kolory wybierajmy stonowane i raczej jasne. Najlepiej pastelowe. Kolorystyka powinna jednak odpowiadać całościowej stylistyce wnętrza. Feng shui nie toleruje jednak elektroniki, dlatego należy zapomnieć o telewizorze czy komputerze w sypialni.

Post Author: Zoja Kwiatkowska