Sypialnia – miejsce relaksu i odpoczynku

Sypialnia – miejsce relaksu i odpoczynku

Dla zdecydowanej większości z nas sypialnia jest jedynie przestrzenią do spania, nierzadko połączoną z garderobą. W ciągu dnia nie spędzamy tam czasu, głównie z powodu przekonania, że pomieszczenie to może służyć wyłącznie do spania. To spory błąd. Okazuje się, że w sypialni możemy bez trudu urządzić niewielki kącik czytelniczy czy też miejsce do pracy, o ile tylko odpowiednio dopasujemy meble i dodatki!

Miejsce dla czytelnika w sypialni

Bardzo często to we własnym łóżku wieczorami sięgamy po książki czy czasopisma. Sprzyja ku temu atmosfera ciszy, spokoju. Zamiast jednak delektować się tym stanem wyłącznie wieczorami możemy bez trudu stworzyć w sypialni niewielki kącik odpowiedni dla każdego czytelnika. Nie trzeba wiele! Podstawą okaże się wygodny fotel, najlepiej z podłokietnikami i wysokimi plecami, niewielki stoliczek, na którym zmieścimy kubek z herbatą i książkę. Uzupełnieniem takiej przestrzeni może być regał, zakupiony specjalnie właśnie do kolekcjonowania książek. Aby móc czytać wygodniej także po zmroku obok fotela warto ustawić wysoka lampę stojącą, której klosz skierowany będzie w stronę fotela. By nadać temu kącikowi bardziej komfortowego wyglądu wykorzystajmy poduszki i pled – możemy okryć się nim w chłodniejsze wieczory!

Niewielkie biuro w sypialni

Zazwyczaj wieczorami zaleca się wyłączanie wszelkich urządzeń elektrycznych i wyciszenie. Co innego jednak w ciągu dnia, kiedy potrzebne jest spokojne miejsce do pracy. Niewielki kącik biurowy w sypialni może okazać się strzałem w dziesiątkę dla osób, które często pracują zdalnie. By stworzyć takie mini biuro wystarczy zasadniczo wyłącznie… biurko i wygodne krzesło. Szukając tych elementów w sklepach meblowych pamiętajmy o tym, aby dopasować je do istniejącej już aranżacji pomieszczenia.

Post Author: Zoja Kwiatkowska