Sypialnia, która pozwala się zrelaksować

Projektując piękną sypialnię warto mieć na uwadze, że pomieszczenie to ma być przede wszystkim miejscem gdzie skutecznie możemy się zrelaksować i wyciszyć. Podczas zbierania pomysłów myślmy nie tylko o odpowiednim łóżku, ale też o meblach, kolorach, dodatkach czy oświetleniu. Odpowiednio zaprojektowana sypialnia stanie się naszym ulubionym miejscem w domu!

Jakie meble do sypialni wybrać?

Oczywiście kluczowe jest tu łóżko – wybieramy odpowiedni rozmiar oraz taki model, który pozwoli na przechowywanie pościeli czy innych przedmiotów wewnątrz. Najpopularniejsze są dzisiaj łóżka z komorami, do których dostaniemy się poprzez podniesienie półautomatycznego stelaża. Alternatywą są łóżka z wysuwanymi szufladami. Łóżko koniecznie uzupełnijmy o wygodny materac dostosowany do naszej wagi oraz potrzeb.

Jakie meble wybrać do sypialni? Zazwyczaj nasze sypialnie to również garderoby – istotna więc okaże się szafa lub też przynajmniej komoda. Nowoczesne meble dedykowane do sypialni łączą w sobie wysoką funkcjonalność oraz doskonałe parametry techniczne. Meble te tworzone są z płyt meblowych o odpowiedniej grubości. Materiał ten jest zabezpieczony przed wnikaniem brudu, wilgoci, ścieraniem czy zarysowaniami. Projektanci zadbali też o wygodę codziennego użytkowania poprzez zastosowanie suwnic kulkowych z cichym domykiem czy zawiasów z hamulcami.

Oświetlenie w sypialni

Idealne oświetlenie w sypialni to oświetlenie, które nie razi naszych oczu, ale też takie, które pozwala na wygodne i bezproblemowe wykonywanie normalnych czynności czy pozwala na czytanie. Projektanci i architekci stawiają na oświetlenie punktowe: lampki przy łóżku, listwy LED umieszczone przy podłodze czy na suficie czy kilka punktów świetnych na podwieszanym suficie.

Post Author: Zoja Kwiatkowska