Sypialnia jako przestrzeń funkcjonalna

Sypialnia jako przestrzeń funkcjonalna

Czy nasza sypialnia może być przestrzenią o wysokiej funkcjonalności? W niewielkich mieszkaniach, gdzie każdy metr jest na wagę złota, konieczne jest takie dystrybuowanie przestrzenią, aby na wszystko znalazło się miejsce. W przypadku sypialni w kawalerkach warto zastanowić się dobrze nad jej urządzeniem, aby faktycznie znalazło się tam dość miejsca na wszystkie niezbędne dla nas rzeczy. Jak zaplanować to pomieszczenie?

Sypialnia z punktem centralnym

Najważniejszym elementem w naszych sypialniach jest oczywiście łóżko. Jego rozmiary powinny być dopasowane nie tylko do naszych potrzeb, ale i samego pomieszczenia. Warto dokładnie wymierzyć pomieszczenie i zaplanować, jakie rozmiary będą mogły mieć elementy takie jak łóżko, ale i szafa, komody czy niewielki sekretarzyk lub biurko. Zastanówmy się także, czy zamiast klasycznych szafek nocnych nie lepszym rozwiązaniem będą lampki montowane przy ścianie.

Kupując konkretne łóżko nie zapominajmy o opcji łóżek opartych na ramie oraz dodatkowych materacach. Kupując materac możemy dopasować jego parametry do naszych potrzeb. Wśród najchętniej wybieranych materaców wymienia się przede wszystkim materace piankowe i kieszeniowe. Te ostatnie uginają się punktowo, przez co kręgosłup i biodra mają stale odpowiednie podparcie. Wśród dostępnych łóżek warto zwrócić uwagę na te oparte na ramie z możliwością chowanie do ich wewnętrznych komór pościeli czy ubrań sezonowych. Takie łóżka mogą posiadać stelaże półautomatyczne lub też eleganckie, tapicerowane zagłówki.

Jakie meble do sypialni?

Dysponując ograniczoną ilością miejsca w sypialni znalezienie odpowiedniej szafy może okazać się sporym problemem. Na szczęście producenci mebli proponują nam szeroki wachlarz rozwiązań, jak również meble tworzone na zamówienie i na wymiar.

Post Author: Zoja Kwiatkowska