Sypialnia – jak zaaranżować ją w stylu retro?

Sypialnia – jak zaaranżować ją w stylu retro?

Styl retro wraca w wielkim stylu – każdy z nas zachwyca się klasycznymi wzorami foteli, tworzonymi w Polsce w latach 60. XX wieku, pięknymi propozycjami sof opartych na niskich, drewnianych nóżkach. Stylistykę retro bez trudu odtworzymy w naszych sypialniach. Jakie elementy wykorzystać, aby stworzyć piękne, nietuzinkowe wnętrze, w którym będziemy mogli się relaksować?

Zacznij od wygodnego łóżka

Sypialnia to przede wszystkim pomieszczenie, w którym mamy wypoczywać. Niezbędne będzie wygodne, dopasowane do naszych potrzeb łóżko. Warto wybrać produkt wysokiej klasy, najlepiej wykonane z litego drewna. Decydując się na łóżko oparte na ramie wybierzmy model, w którego wnętrzu znajdzie się dość miejsca do przechowywania pościeli czy innych przedmiotów. Coraz więcej osób decyduje się na łóżko z półautomatycznym stelażem. Ten rodzaj łóżka z pewnością docenią osoby starsze.

Retro sypialnia z interesującymi meblami

Jakie meble wybrać do naszej retro sypialni? Interesującym rozwiązaniem będą klasyczne, drewniane komody o prostych, geometrycznych kształtach. Ciekawym, nawiązującym do mody retro meblem okaże się także niska szafka na telewizor czy rośliny doniczkowe, wykonana z drewna lub forniru. Szafki takie powinny być umieszczone na krótkich, masywnych nóżkach.

Aby otrzymać wyjątkowy klimat w pomieszczeniu warto także wykorzystać proste lustra. Pięknym dodatkiem będzie okrągłe lustro w prostej, metalowej ramce – można zawiesić je na ścianie. Lustro prostokątne po prostu postawmy na ziemi opierając je o ścianę.

Jak przechowywać ubrania w sypialni? Postawmy na klasyczną, obszerną szafę, w której wnętrzu znajdzie się dość miejsca na powieszenie ubrań wierzchnich, schowanie butów do szuflad, poukładanie koszul, bluzek.

W sypialni retro nie może zabraknąć pięknych, stylizowanych lamp! Uzupełnią one wnętrze i pozwolą stworzyć kameralny klimat wieczorami.

Post Author: Zoja Kwiatkowska