Sypialnia blisko nieba!

Sypialnia blisko nieba!

Jak zaaranżować sypialnię, która będzie zachęcać do odpoczynku i relaksu? Z pewnością warto wykorzystać inspiracje topowych dekoratorów, którzy w harmonijny sposób łączą dwa kolory: biel i błękit. Taka sypialnia stanie się ulubioną przestrzenią w domu i pozwoli nam bujać w obłokach, kiedy tylko tego zapragniemy. Od czego zacząć zmiany?

Biel i błękit pod jednym dachem

Wbrew pozorom sypialnia w tych kolorach nie będzie potrzebowała wiele pracy. Ściany możemy pomalować w całości na biało lub też jedną z nich pomalować na błękit – stworzy to podstawę do budowania aranżacji w pomieszczeniu. Ważne stanie się również oświetlenie i aranżacja okien. W sypialni nie powinno być ostrego światła sufitowego. Zamiast tego wykorzystajmy niewielkie lampki nocne, które pozwolą na wygodne czytanie czy oglądanie TV bez męczenia oczu. W oknach wykorzystajmy półprzezroczyste firanki lub rolety, również dopasowane kolorystycznie.

Jakie łóżko wybrać?

Ważne będzie wybranie odpowiedniego łóżka – warto zwrócić uwagę na modele drewniane utrzymane w kolorze bieli. Szukając idealnego łóżka powinniśmy wybrać model z wewnętrznymi komorami – przydadzą się one do przechowywania pościeli czy też do magazynowania ubrań sezonowych. Chętnie wybieranym modelem jest łóżko z zagłówkiem tapicerowanym. W tym przypadku tapicerka powinna być w kolorze błękitu.

Białe komody i szafy

Meble do sypialni to istotna kwestia – dla wielu z nas sypialnia jest pomieszczeniem spełniającym również rolę garderoby! W niewielkich sypialniach warto wykorzystać szafę – będzie ona znacznie bardziej funkcjonalna od niewielkich komód. Dysponując większym pomieszczeniem możemy wykorzystać oba rozwiązania. Wybierając szafę na wymiar zaprojektujmy jej wnętrze tak, aby była jak najbardziej funkcjonalna.

Post Author: Zoja Kwiatkowska