sypialnia

Śpij wygodnie – wybierz odpowiednie łóżko i materac!

Najistotniejszym elementem w sypialniach jest bez wątpienia łóżko – wybór tego mebla nie powinien być przypadkowy. Łóżko powinno być wygodne, zapewniać nam spokojny sen, być dopasowane do naszych potrzeb. Obecnie producenci wprost zasypują nas interesującymi produktami. Które z nich są szczególnie warte uwagi?

Łóżka pełniące kilka ról

Szukając łóżka do swojej sypialni pamiętajmy o tym, aby dodatkowo pełniło ono także inne role. Większość oferowanych na polskim rynku łóżek posiada wewnętrzne komory do przechowywania pościeli czy innych przedmiotów. Komory mogą być zamykane pod stelażem lub też dostępne w formie wysuwanych z ramy łóżka szuflad. Drugie rozwiązanie bez wątpienia jest wygodniejsze. Łóżka posiadające wewnętrzne komory mogą być dodatkowo wyposażone w stelaże półautomatyczne – są one wygodnym rozwiązaniem szczególnie dla osób starszych czy osób posiadających problemy z kręgosłupem.
Szukając idealnego łóżka pamiętajmy również o tym, aby było ono dopasowane rozmiarami do naszego pomieszczenia. Zbyt duże łóżko sprawi, że pomieszczenie wyda się małe i zapełnione.
Kolejnym urozmaiceniem są tapicerowane zagłówki, które nie tylko wpływają na estetykę łóżka, ale również na wygodne czytanie czy oglądanie telewizji – zamiast opierać się o chłodną ścianę oparcie znajdujemy w wygodnym zagłówku . Zagłówki są zazwyczaj tapicerowane tkaninami w kontrastowych kolorach, przez co doskonale dopełniają wnętrze i nadają mu elegancji.

Materac – ważny dla naszego zdrowia!

Wybór materaca jest kluczowy, jeśli chcemy prawidłowo zadbać o zdrowie naszego kręgosłupa. W sklepach znajdziemy dziesiątki interesujących produktów, w tym materace kieszeniowe (każda sprężyna umieszczona jest w osobnej kieszeni), materace piankowe, warstwowe. Szczególnie te ostatnie zasługują na sporo uwagi – każdy producent może zaoferować inne wypełnienie, wspomagające naturalną pozycję kręgosłupa (pianki termoplastyczne), zachowanie ciepła (warstwy izolacyjne), wchłanianie wilgoci (trawa morska, włókna kokosowe). Najważniejsze jest jednak, aby materac służyć naszemu kręgosłupowi i pozwalał na budzenie się wypoczętym.

Post Author: Zoja Kwiatkowska