Odpocznij w sypialni – wybieramy meble i dodatki!

 

Zaaranżowanie sypialni nie wydaje się trudnym zadaniem – olbrzymia ilość sklepów oraz kolekcji meblowych sprawia, że bez trudu znajdziemy elementy dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań. Warto jednak poświęcić nieco więcej czasu na wybór tych produktów – zależy od nich nie tylko estetyka otoczenia, ale i wygoda codziennego użytkowania i naszego snu.

Meble w sypialni

Dysponując niewielką sypialnią musimy mieć świadomość, że każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Szukając idealnych mebli wybierzmy komplet składający się z pojemnej szafy i komody – w ten sposób znajdziemy dość miejsca na przechowywanie naszych ubrań, pościeli. Wybierając meble zwracajmy uwagę na tworzywa i elementy wykończeniowe. Większość mebli jest dzisiaj tworzone z płyt meblowych o określonej grubości – są one zabezpieczone przed wilgocią, wnikaniem brudu. Wierzch pokryty może być fornirem, laminatami, dekorami, panelami dekoracyjnymi. Możemy wybierać zarówno w klasycznych paletach barw, jak i dekorach do złudzenia imitujących naturalne drewno.

Rośliny w naszej sypialni – co wybrać?

Współcześnie wraca moda na rośliny w naszych domach – olbrzymia różnorodność roślin doniczkowych, które możemy zakupić na giełdach czy w kwiaciarniach sprawia, że coraz chętnie zielenimy nasze wnętrza. Warto pomyśleć o kwiatach również w sypialni – będą one wyjątkową ozdobą, a niektóre gatunki przyczynią się do oczyszczania powietrza. Wśród najchętniej wybieranych i najbardziej dostępnych wymienia się skrzydłokwiat – jest to gęsta roślina doniczkowa o podłużnych liściach, która odpowiednio pielęgnowana kwitnie białymi kwiatami. Inną opcją jest strelicja biała, w przypadku której strojne, duże liście zwracają uwagę i doskonale komponują się z jasnym wystrojem. W sklepach znajdziemy również egzotyczną palmę kokosową, którą z powodzeniem możemy hodować w naszych mieszkaniach czy w domach.

 

 

Post Author: Zoja Kwiatkowska