Nowoczesne łóżka do sypialni – co wybrać?

Nowoczesne łóżka do sypialni – co wybrać?

Wybór wygodnego i eleganckiego łóżka do naszej sypialni okazuje się być trudniejszy, niż nam się wydaje. Producenci oferują wiele produktów wykonanych z różnorodnych tworzyw i zachęcają do zakupu. Jakie łóżko będzie idealne dla nas? Przed zakupem warto odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań!

Drewniane czy z płyt meblowych?

Podstawową kwestią w wyborze łóżka są materiały. Wśród licznych modeli znajdziemy łóżka wykonane z twardego drewna bukowego czy dębowego, jak również modele z lżejszych desek meblowych. Oba rozwiązania mają swoje zalety – łóżka z naturalnego drewna zachwycają designem, mogą okazać się jednak wizualnie zbyt duże i ciężkie. W przypadku łóżek z płyt ich konstrukcja jest znacznie lżejsza.

Wybierając łóżko zwracajmy uwagę na wymiary, rodzaj stelaża oraz opcję dodatkowych komór wewnątrz. Takie komory, wykorzystywane zazwyczaj jako pojemniki na pościel, mogą okazać się dodatkową powierzchnią do przechowywania np. ubrań sezonowych. Również dostęp do komór powinien być łatwy – zazwyczaj musimy w tym celu podnieś stelaż, dzisiaj jednak producenci proponują komory w formie wysuwanych, wygodnych szuflad.

Łóżko – jaka szerokość okaże się najlepsza?

Tu również konieczne jest zastanowienie się, jakie są nasze preferencje. Single zazwyczaj decydują się na łóżka o szerokości od 100 do 140 cm. Pary powinny wybierać stelaże, na których bez trudu wyśpią się dwie osoby – rekomendowane szerokości to 160, 180 i 200 cm. Oczywiście na łóżku opartym na stelażu niezbędny jest również dopasowany do indywidualnych potrzeb materac. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się dzisiaj materace kieszeniowe, których sprężyny pracują punktowo i niezależnie od siebie. Materace dla dwojga konstruowane są w taki sposób, aby obie osoby, bez względu na wagę, mogły wygodnie wypoczywać.

Post Author: Zoja Kwiatkowska