Nowoczesna sypialnia – jak ją zaaranżować?

Nowoczesne wnętrza zachwycają prostotą i funkcjonalnością – nie powinno więc dziwić, że są tak chętnie wykorzystywane w domowych aranżacjach. Styl ten sprawdzi się również w naszych sypialniach – architekci są zdania, że wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań doskonale sprawdzi się przede wszystkim w małych sypialniach, gdzie każdy metr jest na wagę złota!

Nowoczesne meble w sypialni

Podstawą w sypialni jest wygodne łózko oraz odpowiednie meble – w przypadku tego pierwszego wybierzmy mebel, który pasuje nam na szerokość i dobierzemy materac o odpowiedniej twardości. Warto zwracać uwagę na wypełnienie materaca – jego wnętrze warunkować będzie nasz spokojny, niezakłócony niczym sen. Wybierzmy model, w którego wnętrzu znajdziemy dodatkowe miejsce do przechowywania w postaci komór.

Jakie meble wybrać od sypialni? Wśród rekomendowanych są komplety mebli o gładkich i lśniących powierzchniach, idealnie wpisujące się w nowoczesne trendy. Meble takie tworzą najczęściej zwartą bryłę, która tworzy funkcjonalne, ale i estetyczne zabudowanie pomieszczenia. Dobrym pomysłem może być też wykorzystanie wnęk – stworzenie szafy wnękowej pozwoli na maksymalne wykorzystanie przestrzeni i stworzenie miejsca, w którym zmieszczą się nie tylko nasze ubrania, ale też zmiany pościeli, koce. Szukając idealnych mebli zwracajmy uwagę na ich wnętrze oraz wyposażenie: szafy powinny być zabudowane w taki sposób, aby móc przechowywać w nich ubrania, dodatki, buty.

Oświetlenie sypialni – co wybrać?

Jakie oświetlenie w sypialni zamontować? Pamiętajmy, że oświetlenie w tym pomieszczeniu nie powinno nas oślepiać, powinno jednak dawać nam możliwość wygodnego i bezproblemowego czytania czy poruszania się. Idealne okażą się lampki nocne oraz stonowane oświetlenie sufitowe.

 

 

Post Author: Zoja Kwiatkowska