Niewyspanie i zmęczenie – czy to wina łóżka?

Niewyspanie i zmęczenie – czy to wina łóżka?

Przemęczenie i stres dotykają praktycznie co drugiego Polaka. Jest to najczęściej związane z życiem zawodowym, ale również problemami w życiu prywatnym. Żyjąc w stresie narażamy się nie tylko na spadek energii i motywacji, ale i na różnorodne choroby. Jak zadbać o to, aby wstawać wypoczętym i korzystać z każdego dnia?

Sypialnia – bezpieczna oaza spokoju w domu

Aby móc regenerować siły po długim dniu poza domem konieczne jest urządzenie w naszych domach miejsca, gdzie faktycznie będziemy mogli odpocząć. Sypialnia wydaje się być idealnym miejscem. Nie trzeba wiele, aby zwykłe pomieszczenie zaprojektować tak, by sprzyjało relaksowi. Wygodne łóżko to oczywiście podstawa. Jeśli pomieszczenie ma łączyć funkcje sypialni oraz pokoju dziennego warto wybrać sofę narożną, która w ciągu dnia będzie zapewniać komfort, a nawet pozwoli na wygodną drzemkę.

Jeśli decydujemy się na klasyczne łóżko oparte na ramie pamiętajmy o tym, aby dobrać do niego materac dopasowany do naszych potrzeb. Warto wcześniej zaznajomić się z tematem twardości materaców oraz tym, co może stanowić ich wnętrze (pianki materacowe, wysokoelastyczne, termoplastyczne, lateks, sprężyny) i wybrać produkt, który podniesie komfort naszego snu. Materace znajdziemy u producentów i w sklepach internetowych.

Odetnij się od nadmiaru informacji

Lekarze i psychologowie podkreślają, że każdego dnia bombardowani jesteśmy informacjami – z TV, radio, Internetu, ale również z naszego otoczenia. Natłok informacji sprawia, że z czasem stajemy się pogubieni, nie radzimy sobie z ich uporządkowaniem. Warto wyznaczyć sobie godzinę graniczną przed snem, kiedy wyłączmy wszelki urządzenia elektroniczne (telefon, laptop, tablet, TV) i dajemy głowie i oczom odpocząć. Taki detoks pozwoli nam szybciej zasnąć i skuteczniej się wyciszyć.

Post Author: Zoja Kwiatkowska