pościel

Niewielka sypialnia – jak ją funkcjonalnie urządzić?

Małe sypialnie nie są już problemem – wszystko za sprawą licznych kolekcji mebli sypialnianych oraz możliwości wynajęcia dekoratora wnętrza czy architekta. Jeśli dysponujemy małym pomieszczeniem na sypialnię pamiętajmy przede wszystkim o tym, aby było ono dopasowane do naszych potrzeb i aby nie znalazły się w nim niepotrzebne przedmioty.

Łóżko – oparte na ramie czy rozkładane?

Wraca moda na łóżka oparte na ramach – są one oferowane przez większość sklepów meblowych. Aby jednak móc korzystać z takiego łóżka konieczne jest zakupienie odpowiedniego materaca. Wiele osób jest zdania, że łóżko takie zabiera zdecydowanie za dużo miejsca, dlatego nie sprawdzi się w niewielkiej sypialni. Dekoratorzy wnętrz mówią jednak, że wiele firm oferuje wykonanie takiego łóżka na konkretny wymiar – trudniej jednak wtedy znaleźć pasujący materac. Łóżka oparte na ramach mogą dodatkowo posiadać wewnętrzne komory, w których bez trudu zmieścimy pościel na zmianę, ubrania sezonowe czy przedmioty wykorzystywane sporadycznie. Dostępne łóżka posiadają również półautomatyczne stelaże oraz tapicerowane zagłówki. Warto pomyśleć o ich wyborze. Jeśli jednak sypialnia ma pełnić również rolę pokoju wypoczynkowego znacznie rozsądniejszym wyborem będzie zakupienie rozkładanej kanapy.

Jak przechowywać przedmioty w niewielkiej sypialni?

Zazwyczaj sypialnie są również miejscami, gdzie umieszczamy szafy lub komody w celu urządzenia niewielkiej garderoby. W tym przypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą szafy, gdyż komoda zajmie wiele miejsca, a nie zmieścimy w niej dużo rzeczy. Dodatkowym ułatwieniem może być zastosowanie niewielkich pojemników plastikowych, które będziemy umieszczać na dnie szafy i kłaść jedno na drugie. Schowamy w nich buty, dodatki.

Post Author: Zoja Kwiatkowska