Naturalne tkaniny w sypialni

Naturalne tkaniny w sypialni

Trwa moda na bycie eko – widać to nie tylko po produktach spożywczych, które wybieramy każdego dnia, ale też po zmianach, które stopniowo zaprowadzamy w naszym życiu – dotyczy to przede wszystkim ograniczenia użytkowania plastiku. Warto w domu zwrócić uwagę na tkaniny, które nas otaczają – to jeden z elementów mody na bycie ekologicznym. Naturalne tkaniny bawełniane czy lniane są nie tylko piękne, ale i wysoce trwałe – będą nam towarzyszyć wiele lat.

Sypialnia w stylu eko!

Sypialnia powinna być dopasowana do naszych potrzeb – nie ma co do tego wątpliwości. Wybierając łóżko zwracajmy uwagę na a jego parametry, rozmiary, możliwość przechowywania przedmiotów w jego wnętrzu. Także materac warto wziąć pod lupę – wśród rekomendowanych produktów wymienia się materace posiadające w swoim wnętrzu warstwy pianek lateksowych oraz maty kokosowe. Struktura tych tworzyw sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca, co przekłada się na zahamowanie rozwoju bakterii, pleśni. Materace z lateksem i kokosem rekomendowane są dla alergików.

Bawełniana pościel, która otuli nas do snu

Kiedy zależy nam na naturalnych rozwiązaniach wokół nas przede wszystkim postawmy na naturalne włókna. Pościel, pled, koc mogą być wykonane z wysokiej jakości bawełny. Bawełna jest włóknem o wysokiej odporności na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, można prać ją w wyższych temperaturach. Pościel bawełniana sprawdza się zarówno latem, jak i zimą, doskonale izoluje termiczne, ale też sprzyja wentylacji skóry. Bawełna jest prosta w utrzymaniu czystości. Szukając idealnych pościeli bawełnianych warto wybrać produkt z niewielką domieszką włókna syntetycznego. Dzięki temu tkanina będzie mniej podatna na gniecenie. Ciekawym rozwiązaniem mogą być także pościele z mieszanych włókien bawełnianych i wełnianych.

Post Author: Zoja Kwiatkowska