Naturalne materiały znowu na topie

Jeszcze do niedawna modne wnętrza obfitowały w gładkie powierzchnie o niemal lustrzanej powierzchni. Połyskujące tafle pozbawione jakichkolwiek ozdobników wnosiły do salonów i sypialni niemal sterylną czystość, co niekoniecznie buduje przytulny, domowy klimat. Dzisiaj designerzy odchodzą od chłodu i przemycają do aranżacji coraz więcej naturalnych materiałów. Surowcem, który nadaje ton modnym wnętrzom, jest drewno. W czym tkwi wielka siła naturalnego surowca? Dlaczego warto wzbogacić swoje mieszkanie o meble i dekoracje z drewna? Sprawdź!

Wykończenie

Urządzając wnętrza, często nadrzędną wartością staje się estetyka mebli. Meblom drewnianym trudno odmówić uroku. Naturalne usłojenie, ciepły odcień i nieregularna struktura ocieplają wnętrze i stylowo go ozdabiają. Drewniane powierzchnie najpiękniej prezentują się nie pokryte kryjącą farbą, a podkreślone przezroczystym lakierem. Niezależnie od tego, czy marzysz o urokliwym salonie przypominającym szwedzką chatkę, czy sypialni urządzonej według wyznaczników stylu shabby chic, meble drewniane doskonale dopełnią wizję roztaczającą się w Twojej głowie.

Trwałość na lata

Kolejnym powodem, dla którego warto wymienić delikatne meble z płyty na solidne modele z drewna, jest ponadprzeciętna trwałość naturalnego materiału. Do produkcji mebli używa się twardych gatunków, które odporne są na uszkodzenia mechaniczne, wysokie temperatury i wilgoć (z tego względu drewniana zabudowa może stanąć w każdym pomieszczeniu, począwszy od salonu, poprzez łazienki, na kuchniach kończąc). Poszukując trwałych i solidnych mebli wykonanych z wysokiej jakości surowców, warto odwiedzić stronę visby.com.pl. Producent oferuje szeroki wybór mebli do samodzielnego montażu oraz stwarza możliwość zamówienia wymarzonego egzemplarza na specjalne zamówienie.

Post Author: Zoja Kwiatkowska