Minimalistyczna sypialnia z dodatkiem drewna

Minimalistyczna sypialnia z dodatkiem drewna

Minimalizm nie wychodzi z mody – nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Chętnie wykorzystywany trend stosowany jest przede wszystkim w niewielkich mieszkaniach, gdzie każdy metr jest a wagę złota. Minimalistyczne wnętrza pozwolą również na rozbudzenie kreatywności – w ich przypadku nawet zmiana małego elementy może okazać się kluczowa. Jak zaprojektować minimalistyczną sypialnię dla dwojga?

Biel to najlepszy wybór

Biel w minimalistycznych pomieszczeniach nie jest obowiązkowa, jednak zdecydowana większość właśnie ją wybiera. Możemy przełamać ją nieco innym kolorem lub też zastosować technikę 3:1, czyli trzy ściany białe i jedna w innym, wybranym wcześniej kolorze. Takie rozwiązanie pozwoli nieco uprzyjemnić wnętrze. Wybierając biel będziemy mieli również później pełną dowolność związaną z dodatkami.

Jakie łóżko wybrać?

Zdecydowana większość osób decydujących się na minimalizm w sypialni decyduje się na łóżko oparte na drewnianej lub metalowej ramie. W przypadku takich konstrukcji możemy nie tylko liczyć na wysoki komfort, ale również na szansę na wykorzystanie wewnętrznych komór do przechowywania pościeli. Łóżka dedykowane do minimalistycznych sypialni przykryjmy jednokolorową narzutą. Zrezygnujmy również z modeli wyposażonych w kolorowe, tapicerowane zagłówki.

Eleganckie dodatki w minimalistycznej sypialni

Jak wzbogacić przestrzeń naszej minimalistycznej sypialni? Odpowiedź jest prosta – poprzez naturalne i piękne akcenty. Przede wszystkim możemy pomyśleć o wielkim lustrze w drewnianej ramie, które będzie oparte o ścianę lub też będzie posiadało własny system podpór. Lustro dodatkowo powiększy optycznie małe pomieszczenia. Aby nadać nieco charakteru wnętrzu możemy postawić także o roślinie – modne teraz monstery są chętnie wykorzystywane do minimalistycznych wnętrz.

Post Author: Zoja Kwiatkowska