Łóżko i materac – jak kupować, by nie popełnić błędu?

Łóżko i materac – jak kupować, by nie popełnić błędu?

Wygodne łóżko jest gwarancją naszego dobrego samopoczucia, zdrowia. Jego wybór nie powinien być dziełem przypadku. Bardzo ważne jest, aby dany model dostosowany był do naszego wzrostu, potrzeb. Nie mniej ważny jest materac, który koniecznie musimy zakupić w przypadku łóżek opartych na ramie. Jakie rozwiązania i propozycje wybrać, aby cieszyć się komfortem?

Łóżko oparte na ramie – rozwiązanie dla ceniących komfort

Klasyczne łóżka wracają do mody w wielkim stylu. Producenci oferują nam piękne produkty, wykonane z litego drewna i desek meblowych. Wśród rekomendowanych modeli znajdziemy łóżka tworzone zgodnie z najnowszymi trendami, jak również łóżka nawiązujące do stylu retro. Wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie.

Wybierając łóżko warto wybrać model posiadający wewnętrzne komory do przechowywania pościeli. Dostęp do nich może ułatwiać półautomatyczny stelaż. Komory mogą być także dostępne w formie wysuwanych z ramy szuflad. Łóżka uzupełniane są również o zagłówki, dzięki którym możliwe jest wygodniejsze czytanie czy oglądanie telewizji wieczorami.

Jaki materac wybrać?

Szeroki wybór materaców sprawia, że bez trudu dopasujemy model dla siebie. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się materace kieszeniowe, w których rdzeń tworzą sprężyny kieszeniowe uginające się punktowo i pracujące niezależnie od siebie. Materace kieszeniowe często uzupełniane są klasycznymi piankami materacowymi lub też warstwami lateksu – obie struktury pozwalają na zwiększenie stopnia elastyczności i poprawienie wentylacji powietrza wewnątrz materaca.

Dużą popularnością cieszą się nowoczesne materace pianowe – zachwycają one zarówno swoimi parametrami technicznymi, jak i ceną. Wewnątrz znajdziemy nowoczesne pianki termoelastyczne VISCO, pianki wysokoelastyczne, pianki materacowe z karbowaną powierzchnią.

Post Author: Zoja Kwiatkowska