Jasna i widna sypialnia – jak ją zaprojektować?

Chcąc wypoczywać w jak najlepszych warunkach warto zastanowić się w jaki sposób zaaranżować dla siebie sypialnię. Posiadając osobne pomieszczenie sypialniane pamiętajmy o tym, aby jego aranżacja była podyktowana przede wszystkim relaksem. Jakie rozwiązania zastosować, aby przestrzeń ta sprzyjała naszej wygodzie?

Sypialnia w stylu boho!

Jednym z najchętniej wybieranych trendów do aranżacji sypialni jest styl boho. Charakteryzuje się on jasnymi kolorami, naturalnymi tkaninami, zastosowaniem luster i eleganckich dodatków. Taka sypialnia będzie nie tylko funkcjonalna, ale również piękna! Wybierzmy najpierw kolory ścian: nie będą one w kolorze złamanej bieli lub beżu – kolory mają stanowić tu tło dla elementów wyposażenia. Kupując łóżko stawiajmy na mebel oparty na ramie, najlepiej wykonany z trwałych płyt meblowych. Zwracajmy uwagę na rozwiązania i technologie – wiele łóżek posiada wewnętrzne komory, a żeby się do nich dostać warto wybrać model z półautomatycznym stelażem! W ciągu dnia nasze łóżko przykrywajmy pledem wykonanym z naturalnych tkanin w stonowanych kolorach.

W sypialni nie może zabraknąć funkcjonalnych mebli – zazwyczaj nasza sypialnia to również elegancka garderoba. Szeroki wybór kolekcji meblowych sprawia, że dopasujemy konkretne meble idealnie do własnych potrzeb. Chcąc oszczędzać miejsce wybierzmy szafy o drzwiach przesuwnych.

Ozdoby w sypialni – funkcjonalne dodatki

Jak ozdobić sypialnię w stylu boho? Podstawą są tu stoliki nocne – wybierzmy modele wykonane z metalu lub też naturalnego rattanu. Postawmy też na dekoracje ścian – pomogą nam w tym kolekcje własnych zdjęć, ale i ulubione grafiki. Dobrym pomysłem jest także zawieszenie na ścianie lustra, co w przypadku niewielkich pomieszczeń pozwoli na optyczne powiększenie przestrzeni. W stylu boho możemy też pokusić się o piękne makramy na ścianie.

Post Author: Zoja Kwiatkowska