Jakie łóżko do sypialni wybrać?

Zaaranżowanie sypialni nie powinno odbywać się w pośpiechu – pomieszczenie to powinno być przemyślane zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i komfortu użytkowników. Skupiając się na poszukiwaniu interesujących aranżacji nie powinniśmy zapominać, jak ważne jest wybranie odpowiedniego łóżka oraz materaca. Jakie rozwiązania proponują producenci?

Łóżko ze skrzynią

Decydując się na przeznaczenie konkretnego pomieszczenia na sypialnię, warto zadbać o swój komfort i wygodę snu. Wśród najczęściej wybieranych i rekomendowanych rozwiązań wymienia się duże łóżka ze skrzyniami oraz podnoszonymi stelażami. Łóżka takie dostępne są w różnych szerokościach (np. 120 cm, 140 cm, 200 cm), co pozwala na dopasowanie konkretnego modelu do własnych potrzeb. Łóżka ze skrzyniami tworzone są najczęściej z desek meblowych laminowanych o konkretnej grubości. Szeroki wybór laminatów (również tych imitujących naturalne drewno) pozwala na wybranie łóżka, które idealnie wpisywać się będzie w estetykę wnętrza. Łóżka posiadają wewnętrzne komory, w których znajdzie się dość miejsca na zapasową pościel, jak również na pudełka z butami sezonowymi czy rzadko wykorzystywanym sprzętem sportowym. Aby dostać się do komory wystarczy nieco siły: podnośniki automatyczne same podniosą stelaż z materacem, dając dostęp do skrzyni. Stelaże wykonywane są z drewnianych listew.

Łóżko z dodatkowymi elementami

Łóżka ze skrzynią nierzadko są dzisiaj uzupełniane o zagłówki – to ciekawy gadżet, który pozwala na podniesienie estetyki otoczenia, ale też zapewnienie wyższego komfortu. Zagłówek pozwoli na wygodne czytanie czy oglądanie TV, bez konieczności opierania się o chłodną ścianę. Zamiast klasycznej skrzyni wiele modeli może mieć także wysuwane szuflady, do których zdecydowanie łatwiej się dostać.

Post Author: Zoja Kwiatkowska