Jak zmienić zwykłą sypialnię w pomieszczenie z charakterem?

Jak zmienić zwykłą sypialnię w pomieszczenie z charakterem?

Sypialnie to wyjątkowe pomieszczenia – dzisiaj nie służą wyłącznie do spania, ale też do relaksu. Wielu z nas dopiero w łóżku może spokojnie poczytać gazetę, książkę, obejrzeć ulubiony serial czy nowy film. Chcąc zmienić nieco wygląd starej sypialni warto skorzystać z najnowszych trendów. Czy konieczne jest wykonywane generalnego remontu? Zdecydowanie nie!

Znajdź swoje kolory

Sypialnia ma być miejscem, gdzie możemy się zrelaksować. Warto pamiętać, że w odpoczynku ważne są również kolory dookoła nas. Przy zmianach w sypialni zacznijmy właśnie od tego – zadecydujmy jaki kolor ma być głównym, czy może też wolimy zestawić kilka barw ze sobą. Pamiętajmy, że ciemniejsze kolory mogą niektórym sprawiać problemy w zasypianiu!

Stawiaj na naturalne materiały i tkaniny

Od wielu lat panuje moda na naturę – warto wprowadzić ją również do naszych sypialni. Na drewnianych łóżkach korzystajmy z pościeli bawełnianej (z niewielkimi domieszkami włókien syntetycznych) i bawełnianych prześcieradeł. Bawełniana pościel pozwoli na swobodna cyrkulacje powietrza oraz doskonałe wentylowanie naszej skóry zarówno latem, jak i zimą. W czasie dnia łóżko możemy zasłać dodatkową kapą czy narzutą, np. w etniczne wzory.

Delikatne oświetlenie wieczorami

Chcąc wyciszyć się wieczorem i odciąć od silnych bodźców postaw na subtelne oświetlenie w naszych sypialniach. Wybierając niewielkie lampki nocne zapewnimy sobie możliwość czytania czy bardziej komfortowego oglądania TV. Lampki takie pozwolą też bezpiecznie wstać w trakcie nocy i wyjść do toalety.

W trakcie dnia sypialnia powinna być oświetlona przede wszystkim światłem dziennym. W związku z tym nie zasłaniajmy okiem ciężkimi firanami czy kotarami. Zamiast tego wybierzmy lekkie, półprześwitujące zasłony lub też nowoczesne rolety.

Post Author: Zoja Kwiatkowska