Jak zmienić zwykłą sypialnię w niebanalne wnętrze?

Sypialnia powinna być przestrzenią dopasowaną do indywidualnych gustów. To miejsce, gdzie mamy spokojnie odpoczywać, ale i relaksować się, np. z książką w dłoni. Jakie meble i dodatki wybrać, aby miejsce to było oazą spokoju? Jakie rozwiązania okażą się strzałem w dziesiątkę?

Niebanalne meble – wybierz je z głową

Podstawą w sypialni jest wygodne łóżko i funkcjonalne meble. Obecnie rozbudowane kolekcje znajdziemy bez trudu – projektanci proponują kolekcje sypialniane zarówno w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu. W zestawach znajdują się łóżka – zazwyczaj mają one od 140 do 200 cm szerokości, co pozwala na wybranie mebla dopasowanego do potrzeb. Nie brak tu również szaf, komód i szafek nocnych, które pozwolą na zaprowadzenie porządku w pomieszczeniu. Wybierając meble zwracajmy uwagę na ich jakość – zdecydowana większość mebli sypialnianych tworzona jest z płyt meblowych laminowanych lub foliowanych. Takie płyty zabezpieczone są przed ścieraniem, drobnymi zarysowaniami. Niewielkie sypialnie aranżujmy sprytnie – wybierajmy jasne kolory i wykorzystujmy lustra, które pozwolą na optyczne powiększenie przestrzeni.

Proste i efektowne dodatki

Jak w prosty sposób ozdobić sypialnię? Zdecydowanie najciekawszą opcją będą rośliny doniczkowe. Od kilku lat trwa prawdziwa moda na ukwiecanie mieszkania, a wielu z nas szuka niebanalnych odmian, aby pochwalić się przed znajomymi. W sypialni w jasnych kolorach rośliny doniczkowe nadadzą estetyki, sprawią, że pomieszczenie stanie się wizualnie ciekawsze. Wśród rekomendowanych roślin wymienia się przede wszystkim filodendrony, które są łatwe w uprawie i nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Dobrym pomysłem mogą być również krotony czy strelicje – przy tych drugich warto jednak dbać o odpowiednie naświetlenie – kwiaty te musza stać jak najbliżej okna i dostępu do światła. Oryginalną propozycją będą też rośliny zwisające, które warto umieścić na stojakach czy też na półkach na ścianach. Z czasem stworzą one piękną dekorację i zieloną ścianę.

 

 

Post Author: Zoja Kwiatkowska