Jak zaaranżować małą sypialnię?

Niewielkie przestrzenie sypialni można zaprojektować dzisiaj nie tylko ciekawie, ale i funkcjonalnie. Pomogą w tym nowoczesne meble sypialniane, ale i dodatki czy triki, które sprawią, że przestrzeń wyda się optycznie większa. Jak wykreować takie wnętrze?

Sypialnia w bieli z kolorowymi akcentami

Ponadczasowym pomysłem na to, jak optycznie powiększyć dana przestrzeń, jest wykorzystanie jasnych kolorów. My proponujemy biel – taka baza na ścianach pozwoli dowolnie dobierać kolory dodatków i zmieniać je, kiedy tylko przyjdzie na to ochota. Białe ściany możemy ozdobić ramkami ze zdjęciami czy tez wybranymi grafikami – możliwości jest wiele. Szukając idealnych mebli warto rozważyć nowoczesne kolekcje, w których znajdziemy wszystkie niezbędne do sypialni elementy: szafę, komodę, stolik nocny. Tu również rekomendujemy jasne kolory, ale też zwrócenie uwagi na wnętrze szafy – czy zapewni nam ona wystarczającą ilość miejsca do przechowywania ubrań? W kolekcjach meblowych bez trudu znajdziemy łóżko – zazwyczaj są to meble oparte na skrzyni i stelażu. We wnętrzu takiego łóżka znajdzie się dość dodatkowej przestrzeni do przechowywania przedmiotów sezonowych.

Dodatki w niewielkiej sypialni

Jak w prosty sposób ozdobić niewielką sypialnię? Poza wspomnianymi wcześniej zdjęcia czy grafikami na ścianach warto postawić na funkcjonalne dekoracje, jak np. lustra w ozdobnych ramach. Lustra spełnią kilka ród: udekorują ścianę, pozwolą na poprawienie wyglądu, ale też sprawią, że pomieszczenie wyda się optycznie większe. Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie ulubionych kwiatów doniczkowych: doskonale będą się one komponować na tle białych ścian. W niewielkich, jasnych wnętrzach świetnie prezentować się będą niewielkie filodendrony i sukulenty.

 

 

 

Post Author: Zoja Kwiatkowska