Błękitna sypialnia – jakie meble i dodatki wybrać?

Błękitna sypialnia – jakie meble i dodatki wybrać?

Błękit w sypialniach jest chętnie wykorzystywanym kolorem. Stonowana barwa i niekrzykliwy charakter sprawiają, że świetnie sprawdza się w tym pomieszczeniu. Błękit daje również wiele interesujących możliwości aranżacyjnych. Poprzez wybranie konkretnych mebli, dodatków i dopasowanych kolorów możemy stworzyć ciekawe i nietuzinkowe wnętrze, w którym z chęcią będziemy odpoczywać po trudnym i pełnym wyzwań dniu.

Błękit z innymi kolorami

By stworzyć interesujące wnętrze koniecznie pomyślmy z jakimi kolorami połączyć błękit. Dobrym pomysłem będzie zestawienie go z bielą – takie połączenie sprawi, że pomieszczenie stanie się optycznie większe. Białe i niebieskie ściany to ciekawa propozycja, szczególnie dla osób, które nie znoszą nudy.

Błękit wspaniale prezentuje się z odcieniami szarości, grafitem, antracytem. Ciemniejsze elementy wystroju wnętrza (np. zasłony, dywanik czy grafiki na ścianie) sprawią, że pomieszczenie nabierze bardziej wyrazistego charakteru i stanie się bardziej interesujące.

Białe meble w sypialni

W błękitnej sypialni doskonale sprawdza się meble o frontach białych lub w kolorze naturalnego drewna. Jasne wykończenie idealnie współgrać będzie z kolorem niebieskim i pozwoli stworzyć spójną aranżację. Szukając idealnych kompletów wybierajmy te składające się z takich elementów jak łóżko oparte na ramie, szafki nocne, szafy. W obszernych sypialniach możemy również ustawić niewielki stolik kawowy i wygodny fotel. Pamiętajmy o tym, aby meble były nie tylko piękne, ale i funkcjonalne: w ich wnętrzu ma znaleźć się dość miejsca na przechowywanie ubrań, dodatków.

Ciekawe i funkcjonalne elementy dekoracyjne

Jakie dodatki wybrać do błękitnej sypialni? Na ścianie warto powiesić okrągłe, proste lustro w wąskiej, złotek ramce. Pięknie wyglądać będą też grafiki dopasowane kolorystycznie, zamknięte w antyramach.

Post Author: Zoja Kwiatkowska