Błędy popełniane podczas aranżowania sypialni

Błędy popełniane podczas aranżowania sypialni

Każda sypialnia to miejsce, gdzie przede wszystkim szukamy przestrzeni do odpoczynku i relaksu. Stworzenie takiego miejsca nie wydaje się być trudne, jednak dekoratorzy i architekci podkreślają, jak wiele błędów popełniamy podczas urządzania tego pomieszczenia. Jak takie błędy mogą wpłynąć na nasze zdrowie? O czym musimy pamiętać podczas dekorowania?

Sypialnia to nie gabinet czy salon gier!

Zazwyczaj największym błędem na który zwracają nam uwagę dekoratorzy jest umieszczanie licznych urządzeń elektronicznych w sypialni. Coraz więcej Polaków decyduje się na obecność telewizora na ścianie sypialni, aby wieczorami móc delektować się ulubionym serialem czy filmem. Z pewnością taką rozrywkę ceni wiele osób, jednak musimy być świadomi, że nadmiar bodźców wieczorami wpłynie negatywnie na nasz organizm – przede wszystkim znacznie trudniej będzie nam się wyciszyć i zasnąć. Podobnie będzie z umieszczaniem gier telewizyjnych w pomieszczeniu gdzie śpimy.

Drugi problem to rażące, silne światło, uciążliwe szczególnie wieczorami. Wieczorami w sypialni światło było przytłumione, najwyżej takie, aby móc wygodnie czytać gazetę czy książkę. Silne światło będzie powodowało problemy z zaśnięciem, może także przyczyniać się do migren!

O czym pamiętać podczas aranżowania sypialni?

Przede wszystkim istotne jest zadbanie o wygodne łóżko i materac – dobranie odpowiednich produktów sprawi, że nasz wypoczynek będzie pełny i każdego dnia będziemy budzili się pełni sił. Wśród licznych łóżek możemy wybierać pomiędzy modelami rozkładanymi czy opartymi na ramie. Te drugi często uzupełniane są o wewnętrzne komory do przechowywania pościeli. W wielu sypialniach urządzamy także garderoby, przez co niezbędna jest obszerna szafa. Wielu producentów proponuje nam możliwość samodzielnego zaaranżowania wnętrza szafy.

Post Author: Zoja Kwiatkowska