Zaproś naturę do sypialni!

Zaproś naturę do sypialni!

Sypialnia to wyjątkowe miejsce, które powinno budzić dobrą energię, od rana nastrajać nas pozytywnie, sprzyjać wyciszeniu i wartościowemu odpoczynkowi. Aby codziennie zasypiać i budzić się w pięknym, kojącym otoczeniu, warto starannie zaaranżować swoją sypialnię. Jaki styl wnętrzarski sprawdzi się w niej najlepiej? Sprawdź!

Zamiast wysokiego połysku

Projektanci odchodzą od minimalizmu, który wnosił do wnętrz chłód. Dzisiaj na znaczeniu zyskuje naturalność i swoboda, które w sypialniach sprawdzają się idealnie. W modnych sypialniach próżno szukać krzykliwych kolorów, symetrycznych, uporządkowanych układów i połyskujących powierzchni. Zamiast nich królować ma swoboda, naturalne materiały i kolorystyka ziemi – biele, beże, kość słoniowa, zgaszona zieleń.

Wybierając meble do sypialni, powinieneś skupić się na modelach wykonanych z naturalnego drewna. Łóżko z solidną, drewnianą ramą, duża szafa i komoda zbudowane w całości z litego drewna będą wiernie służyć przez lata i dodadzą wnętrzu charakteru. Drewniana powierzchnia z wyraźnie rysującą się strukturą słojów ociepla pomieszczenie, dodaje mu elegancji i naturalności. Co ważne, drewniane meble dostępne w dobrych sklepach nie mają nic wspólnego z masywnością i topornością błędnie utożsamianą z drewnem. Wręcz przeciwnie – lekkość konstrukcji, delikatna forma i proste, nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne to największe walory drewnianych mebli oferowanych przez czołowych producentów.

Dodatki, które stworzą klimat

Dopełnieniem każdej aranżacji są dodatki. W modnej sypialni nie może zabraknąć prostej pościeli z białej bawełny, delikatnych, zwiewnych zasłonek i sterty dekoracyjnych poduszek na łóżku. Z ciemną, drewnianą podłogą i jasnymi ścianami ciekawie komponować się będzie narzuta we wzory w stylu boho. Wieczorny relaks z dobrą książką umilą duże świece ustawione na drewnianej podstawce nieopodal łóżka.

Post Author: Zoja Kwiatkowska