Zadbaj o swoje zdrowie i dobre samopoczucie w sypialni

Zadbaj o swoje zdrowie i dobre samopoczucie w sypialni

Długi i nieprzerwany sen jest gwarancją naszego zdrowia – podkreślają to przede wszystkim lekarze, jak i ortopedzi. Dobranie konkretnego łózka oraz materaca nie jest sprawą łatwą, jeśli jednak przyjrzymy się z bliska oferowanym produktom zauważymy różnice i znacznie łatwiej będzie nam dopasować coś dla siebie! Na co zwracać uwagę, szukając odpowiedniego łóżka?

Główny problem: cena

Zdecydowana większość z nas podczas poszukiwań jakiegokolwiek mebla kieruje się ceną. Nie chcemy przepłacać, z drugiej strony szukamy mebli nietuzinkowych. Finalnie najczęściej przepłacamy za produkt, który nie do końca spełnia nasze oczekiwania.

Podstawą jest zadanie sobie pytania, czy łóżko ma być oparte na ramie (czyli prościej: stale rozłożone) czy też zależy nam na produkcie, który ma być wygodną kanapą w ciągu dnia. W przypadku pierwszego rozwiązania do wyboru mamy łóżka oparte na ramie czy na skrzyniach, wykonane z desek meblowych lub litego drewna. łóżko z desek meblowych, pokryte interesującymi laminatami okaże się interesująca opcją, szczególnie jeśli w prosty sposób chcemy także przyozdobić pomieszczenie.

Funkcjonalność łóżka opartego na ramie

Co mogą zaproponować nam producenci łóżek z desek meblowych? Przede wszystkim to różne rozmiary. Zazwyczaj łóżko ma długość 200 cm. Jego szerokość waha się od 100 do 200 (łóżka podwójne). Wewnątrz znajdziemy komory odpowiednie do przechowywania pościeli czy ubrań sezonowych. Jeśli model takich nie posiada możemy wykorzystać tę przestrzeń na wsunięcie tam pudeł z przedmiotami wewnątrz. Wiele oferowanych modeli tego typu posiada także tapicerowane zagłówki, dzięki którym wieczorne czytanie okaże się znacznie przyjemniejsze.

Co z materacem?

Materac to kluczowy element w przypadku łóżka na ramie. Dobierzmy zarówno odpowiedni rozmiar, jak i twardość. Wśród wielu produktów dostępnych na rynku warto wybierać materace o kilku strefach twardości, z wewnętrzną matą kokosową (która usztywnia całą konstrukcję) lub z lateksem, który zwiększa higienę wewnątrz materaca.

Post Author: Zoja Kwiatkowska