Zaaranżuj sypialnię wygodniej!

Zaaranżuj sypialnię wygodniej!

Spokojny sen jest nam potrzebny dla zdrowia – niewyspani nie jesteśmy w stanie pracować, wykonywać codziennych obowiązków. Aby móc w pełni korzystać z dobrodziejstwa snu musimy zadbać o to, aby nasza sypialnia była dopasowana do naszych potrzeb. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzą producenci mebli oraz doświadczeni architekci przestrzeni!

Wygodne łóżko to podstawa!

Podstawą w naszej sypialni będzie oczywiście łóżko, które stanie się punktem centralnym. Obecnie producenci zaproponują nam wiele modeli wykonanych z drewna litego czy desek meblowych. Łóżka mogą mieć wewnętrzne komory do przechowywania pościeli, jak również dodatkowe zagłówki, półautomatyczne stelaże. Łóżko powinno być przede wszystkim wygodne i dopasowane do naszych potrzeb – osoby posiadające problemy z kręgosłupem powinny szukać twardszych czy dedykowanych materaców.

Wybieramy idealny materac

Wśród licznych propozycji producentów materacy znajdziemy modele sprężynowe, kieszeniowe, materace piankowe czy wielowarstwowe. Wśród nich chętnie wybierane są szczególnie te ostatnie, w których producenci stosują warstwy termoplastyczne, naturalną owczą wełnę, włókna kokosowe i wiele innych.

Co z meblami? Wybór mebli do sypialni jest olbrzymi, dlatego przed wyruszeniem na zakupu koniecznie powinniśmy określić nasze potrzeby. Jeśli nasza sypialnia ma być jednocześnie garderobą koniecznie pomyślmy o szafie. W zależności od tego jak wielkim pomieszczeniem dysponujemy, możemy wybrać szafę wnękową, szafę o niewielkich rozmiarach. Jeśli będzie ona tworzona dla nas na zamówienie warto uczestniczyć w procesie projektowania jej wnętrza, aby była jak najbardziej dedykowana dla nas. Jeśli szafa nie jest tym, czego szukamy, warto wybrać komody – są znacznie mniejsze, nadają też bardziej komfortowego wyglądu, pozwalają na zachowanie przestrzeni.

Jakie szafki nocne wybrać?

Zdecydowana większość szafek nocnych kojarzy się nam przede wszystkim z antykami tworzonymi z litego drewna. Dzisiaj projektanci mebli proponują nam jednak znacznie więcej – nowoczesne szafki nocne zaskakują interesująca linią, kolorystyką, wykorzystanymi materiałami.

Post Author: Zoja Kwiatkowska