sypialnia marzeń

Wyjątkowy nastrój w sypialni – zapachy, światło!

Sypialnia powinna być miejscem pozbawionym stresów i codziennych trosk – służy wypoczynkowi, odprężeniu. Warto zadbać o to, aby miejsce to było idealne do relaksu. Poza wygodnym łóżkiem możemy wykorzystać wiele interesujących dodatków, aby sypialnia stała się ostoją spokoju.

Drgające światło świec zamiast oślepiającego światła!

Zazwyczaj w sypialniach decydujemy się na dwa rodzaje oświetlenia: niewielkie lampki nocne przy łóżku oraz oświetlenie sufitowe, znacznie mocniejsze. Stosowanie tych świateł może przyczynić się do rozdrażnienia oraz braku koncentracji. Najlepszy sposobem na to, aby w sypialni (i każdym innym pomieszczeniu!) stworzyć wyjątkowy nastrój i klimat jest zastosowanie świec. Dzięki delikatnie drgającemu płomieniu świecy możemy subtelnie rozświetlić pomieszczenie. Z pewnością taki rodzaj światła będzie sprzyjał naszemu odpoczynkowi. Wybór świec jest olbrzymi: znajdziemy je w sklepach stacjonarnych, internetowych, wprost u producentów. Ciekawym pomysłem jest kupno świec zapachowych, które podczas palenia będą wydzielać także przyjemny zapach lasu, kwiatów czy … pieczonych jabłek z cynamonem!

Relaksujący zapach w sypialni – stwórz nastrój w sypialni

Delikatny aromat unoszący się w sypialni z pewnością pomoże w szybszym zaśnięciu – dzisiaj mamy do wyboru nie tylko świece aromatyczne, ale również kadzidła, pałeczki zapachowe, rozpylacze aromatyczne które należy włączyć do kontaktu. Istotny jest wybór zapachu – nie powinien być on zbyt słodki, ciężki – bardzo szybko bowiem przyczyni się do powstania bólu głowy i uczucia znużenia. Znacznie lepiej sprawdzą się zapachy świeże, kwiatowe. Wielu lekarzy i terapeutów zaleca zapachy związane z lawendą, jodłą, cyprysem, cedrem – dzięki nim poprawia się nie tylko nasze samopoczucie, ale i możliwe jest udrożnienie dróg oddechowych.

Post Author: Zoja Kwiatkowska