Jak wybrać odpowiednie łóżko

Co jest najważniejsze w sypialni? Oczywiście łóżko. Co do tego chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości. Łóżko musi być wygodne, komfortowe i duże. Powinno gwarantować nam odpowiedni wypoczynek, relaks i odprężenie. Jednakże coraz częściej oprócz względów funkcjonalnych kierujemy się kryteriami estetycznymi. Ten niezwykle istotny mebel w naszym domu może być bowiem nie tylko praktyczny, ale również piękny! To doskonałe dopełnienie sypialni, dlatego też warto zadbać o to, by nasze łóżko było oryginalne i estetycznie dopracowane.

Jakie powinno być łóżko w sypialni i czym powinniśmy się kierować wybierając odpowiedni model? Przede wszystkim musi być dopasowane do wystroju panującego w naszej sypialni. Jeśli całość sypialni jest raczej stonowana i ascetyczna możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa w kwestii łóżka. Wybierzmy w takiej sytuacji duże i ozdobne łóżko. Na nim można położyć bardzo wiele różnego rodzaju kolorowych i bogato zdobionych poduszek, a także oryginalne narzuty z ciekawych materiałów. W taki sposób ożywimy nasze pomieszczenie i przełamiemy nieco monotonię. Jeśli natomiast w naszej sypialni jest kolorowo, znajduje się wiele mebli i różnego rodzaju dodatków, łóżko powinno być niecko skromniejsze.

6-1

W kwestii samego łóżka jednak zawsze przede wszystkim kierujmy się względami funkcjonalnymi i praktycznymi. W tym przypadku bardzo istotne są oczywiście materace, które muszą być wygodne, aby móc na nich spokojnie i odpowiednio wypoczywać. Wszelkiego rodzaju dodatki są tylko elementami estetycznymi, które wpływają na ciekawą aranżację wnętrza. Dlatego też nie unikajmy ciekawych narzut wykonanych z dobrych jakościowo materiałów. To one właśnie zadecydują o charakterze naszej sypialni. Doskonałym pomysłem mogą być np. narzuty w stylu orientalnym. W tym przypadku ornamentyka na narzutach i poduszkach może być naprawdę bogata.

Łóżko to najważniejszy element każdej sypialni. Dbajmy o to, by było ono wygodne, jednak nie zapominajmy o względach estetycznych. Piękne i wygodne łoże może odpowiadać za dobry sen i dobry humor każdego ranka!

Post Author: Zoja Kwiatkowska