Współczesna i funkcjonalna sypialnia

Nowoczesne sypialnie zaskakują różnorodnością, funkcjonalnością oraz wygodą – podpowiadają architekci. Zaprojektowanie takiej przestrzeni jest dzisiaj prostsze niż myślimy! Jak poradzić sobie z niewielką sypialnią? Jak wykorzystać jej naturalne atuty? Jakie meble i dodatki wybrać?

Niewielka sypialnia – wybieramy meble i dodatki

Niewielkie pomieszczenia sypialniane należy zaprojektować z głową – pomieszczenia te mają być zarówno komfortowe w użytkowaniu, jak i wygodne w codziennym poruszaniu się po nich. Przygotowując się do aranżacji warto zwrócić uwagę na mocne i słabe strony takiej sypialni: czy posiada ona skosy? Czy ma wnęki? W przypadku tych ostatnich najlepszym sposobem jest ich zabudowanie i stworzenie szafy na wymiar, która pozwoli na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Jeśli w pomieszczeniu nie ma wnęk konieczne będzie wybranie odpowiedniej szafy lub i komody, która pomieści wszystkie nasze ubrania i niezbędne dodatki. W ofercie topowych producentów znajdziemy dzisiaj wysokiej jakości meble wykonane m.in. z płyt laminowanych, które zaskoczą nas trwałością i szerokim wyborem oryginalnych dekorów, również tych imitujących naturalne drewno. Wybierając szafę zwracajmy uwagę na jej wnętrze – powinna być pojemna, dawać możliwość przechowywania zarówno na wieszakach, jak i na półkach czy w szufladach.

Jakie łóżko wybrać?

Wybór łóżka to niezwykle istotna kwestia – ważne są tu zarówno materiały, jak i wymiary czy rodzaj materaca. Wśród najchętniej kupowanych łóżek wymienia się dzisiaj łóżka oparte na ramie, w których wnętrzu znajduje się dość miejsca do przechowywania. Szerokość łóżka powinna być dobrana do naszych indywidualnych potrzeb. Za komfort wypoczynku odpowiadać będzie odpowiednio dobrany materac – powinien być on dopasowany przede wszystkim do naszej wagi.

Post Author: Zoja Kwiatkowska