Sypialnia z motywem kwiatowym – jak ją zaaranżować?

Sypialnia z motywem kwiatowym – jak ją zaaranżować?

Motyw kwiatowy pojawia się we wnętrzach coraz częściej – wykorzystywany jest przede wszystkim w salonach, pokojach dziecięcych, ale i sypialniach. Pomieszczenie z wykorzystaniem motywów roślinnych wydaje się być ciekawsze, świadczy o naszej znajomości nowoczesnych trendów. Warto sprawdzić, jak zaaranżować sypialnię wykorzystując kwietne motywy.

Pierwszy krok: zapełnij ściany

Decydując się na motywy roślinne w sypialniach przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o dekoracji ścian. To najprostszy sposób na to, aby kwiaty wprowadzić do wnętrza. Obecnie liczni producenci oferują ciekawe tapety z motywami liści palm, utrzymane w jasnych kolorach (najczęściej biały, zieleń, ciepły brąz). Wykorzystując takie tapety bez trudu zaaranżujemy interesujące wnętrze. Musimy pamiętać jednak, że takie tapety w zupełności zdobią pomieszczenie – kolejne kroki to wybór gładkich pościeli i jednokolorowych dodatków. W pomieszczeniu wykorzystajmy lampy o białych lub kremowych abażurach.

Piękna, kolorowa pościel

Innym sposobem na wprowadzenie zielni do wnętrza jest wybranie kolorowej pościeli. Te znajdziemy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sieci. Warto pamiętać, że decydując się na tak kolorowy dodatek powinniśmy z rozwagą podejść do kwestii koloru ścian – powinny być one białe lub biało-zielone, z wykorzystaniem pasteli. Takie wnętrze możemy uzupełnić modniejszymi akcentami dekoracyjnymi, np. kolorowymi lampami czy pledem.

Rośliny w sypialni

Oczywiście najprostszą metodą na zieleń w sypialni jest wykorzystanie żywych roślin. Wybierajmy je z uwagą, dopasujmy do wnętrza. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się modne fikusy, strelicje, bananowce, monstery oraz sadzonki eukaliptusa. Te ostatnie pięknie prezentują się w niewielkich, wiklinowych doniczkach.

Post Author: Zoja Kwiatkowska