Sypialnia w stylu nowoczesnym – jak ją urządzić?

Sypialnia w stylu nowoczesnym – jak ją urządzić?

Nowoczesny i minimalistyczny styl na stałe zagościł w naszych domach. Jest on dla nas synonimem postępu, jak również wysokiej estetyki. Stworzenie minimalistycznego, nowoczesnego wnętrza nie jest jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać.

Wybieramy meble do nowoczesnej sypialni

Podstawą w sypialni są oczywiście meble oraz wybrana kolorystyka. Ta druga powinna być stonowana – wiele osób wybiera biel lub odcienie szarości. Wybór mebli jest znacznie większym problemem. Obecnie producenci mebli proponują nam tysiące kolekcji, w których znajdziemy nie tylko łóżka, ale również szafy, komody, regały, niewielkie szafki nocne, toaletki.

To co powinno najbardziej nas interesować to oczywiście materiały. Zdecydowana większość producentów oferuje nam meble wykonane z płyt laminowanych. Wewnątrz znajdują się sprasowane elementy drewniane, odpowiednio zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci czy brudu. Wybór laminatów jest niezwykle szeroki – w przypadku nowoczesnych sypialni powinny być one w stonowanych kolorach, o gładkich powierzchniach, najlepiej matowe. Takie powierzchnie czyści się bez trudu – laminaty zazwyczaj mają nieporowatą powierzchnię, przez co brud nie wnika do wnętrza.

Jakie elementy z nowoczesnych kolekcji mebli powinny znaleźć się w naszej sypialni?

Z pewnością jest to wygodne łóżko – dzisiaj znalezienie odpowiedniego modelu nie będzie problemem. Wybierając łóżko oparte na ramie pamiętajmy, że kluczem do naszego spokojnego snu będzie przede wszystkim materac. Wiele łóżek posiada dodatkową przestrzeń do przechowywania, zazwyczaj w formie komór wewnętrznych czy wsuwanych szuflad.

Dla wielu z nas sypialnie to również garderoby – umieszczenie w nich komód czy szaf jest zasadne. Jeśli zależy nam na dużej ilości miejsca do przechowywania to właśnie szafa będzie zasadnym wyborem.

Post Author: Zoja Kwiatkowska