Sypialnia w stylu boho

Sypialnia w stylu boho

Styl boho to umiłowanie natury oraz naturalnych tkanin. Obecnie jest on chętnie wykorzystywany praktycznie w każdym pomieszczeniu. W przypadku sypialni boho najważniejsze jest dopasowanie kolorystyczne, komfort oraz interesujące dodatki, które wcale nie muszą skupiać na sobie wzroku. Ważne jest, aby wszystko do siebie wspaniale pasowało. Od czego zacząć stylizowanie sypialni boho?

Odpowiednie kolory!

Podstawą w aranżowaniu sypialni boho są odpowiednie kolory. Podstawą powinna być biel przełamana szarością, zielenią czy kolorami ziemi. Możemy również wykorzystać delikatne brązy, łącząc je później z elementami drewnianymi (np. szafkami nocnymi czy podstawkami pod kwiaty). Ważne jest, aby pomieszczenie było jasne i dobrze oświetlone.

Wybieramy łóżko

Wybór łóżka do sypialni boho nie jest trudny – zdecydowanie powinniśmy postawić na łóżko oparte na ramie, z dopasowanym do naszych potrzeb materacem. Wybór tych ostatnich jest olbrzymi, przez co z pewnością znajdziemy produkt, który spełni nasze oczekiwania. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się materace kieszeniowe, piankowe i z dodatkiem innowacyjnych warstw, takich jak pianka lateksowa. Ważne jest, aby materac wspierał naturalną postawę ciała i pozwalał na stałe wentylowanie skóry.

Dodatki w sypialni boho

Jakie dodatki wybrać, aby stworzyć wspaniały styl boho? Przede wszystkim wybierzmy narzutę na łóżko, w kolorze stonowanym, ale kontrastującym z bielą, np. szary lub beżowy. Warto poszukać materiału o grubym splocie, wykonanego z naturalnych materiałów. Z pewnością uroku nadadzą mu również liczne frędzle czy chwościki. Zamiast klasycznych szafek nocnych wybierzmy da niewielkie stoliczki drewniane, wzorowane na designie lat 60. i 70. Na podobnym stoliku możemy również ustawić kilka doniczek z roślinami. Oświetlenie pokoju powinno być subtelne, ale też równomierne. Do stworzenia wyjątkowego klimatu możemy wykorzystać nowoczesne oświetlenie w formie żarówek edisonowskich.

Post Author: Zoja Kwiatkowska