Sypialnia w niewielkim mieszkaniu – jak ją zaaranżować?

Sypialnia w niewielkim mieszkaniu – jak ją zaaranżować?

Niewielkie mieszkania blokowe cieszą się dużym zainteresowaniem, szczególnie w przypadku osób młodych czy par. Zaaranżowanie takiego mieszkania nie jest dzisiaj wyzwaniem – do wyboru mamy nie tylko niezliczoną ilość mebli, ale także możliwość skorzystania z pomocy doświadczonego dekoratora wnętrz. Szukając inspiracji na sypialnię musimy być świadomi ograniczeń niewielkiego mieszkania – zazwyczaj sypialnia jest jednocześnie garderobą czy też przestrzenią do pracy. Musimy bardzo uważnie dobierać elementy, aby pomieszczenie nie stało się optycznie mniejsze.

Wybieramy odpowiednie łóżko

Jakie łóżko sprawdzi się najlepiej w niewielkiej sypialni? Wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeśli w ciągu dnia pomieszczenie to ma być wykorzystywane np. jako garderoba czy pokój do pracy warto wybrać kanapę składaną, która w ciągu dnia będzie wygodnym meblem wypoczynkowym, a wieczorami zmieni się w komfortowe łóżko. Wśród najmodniejszych modeli wymienia się dzisiaj sofy narożne. Można uzupełnić je o dedykowane pufy, które staną się naturalnym przedłużeniem dla całej konstrukcji.

Jeśli chcemy klasycznego łóżka opartego na ramie istnieje możliwość zamówienia konkretnego modelu na wybrany przez nas rozmiar. Dzięki temu lepiej dopasujemy mebel do przestrzeni i będziemy w stanie odpowiednio ją wypełnić. Kupując łóżko oparte na ramie wybierzmy model posiadający wewnętrzne komory, w których bez trudu schowamy pościel lub inne przedmioty. W niewielkich mieszkaniach taka przestrzeń jest na wagę złota! Łóżko oparte na ramie wymusza także zakupienie odpowiedniego materaca – dobierzmy jego twardość i wypełnienie do naszych potrzeb.

Jak optycznie powiększyć niewielką sypialnię?

Możliwości jest sporo. Przede wszystkim unikajmy ciemnych kolorów – stawiając na jasne, lśniące powierzchnie możemy liczyć na to, że światło będzie się łatwiej rozpraszać, a pomieszczenie wyda się znacznie większe. Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie luster.

Post Author: Zoja Kwiatkowska