Sypialnia w kolorach natury

Sypialnia w kolorach natury

Powrót do natury i umiłowanie prostych rozwiązań jest tym, co obecnie króluje designie wykorzystywanym w sypialniach. To także świetny pomysł na sypialnię, gdzie powinniśmy czuć się nie tylko komfortowo, ale i móc się w niej wyciszyć. Jak zaaranżować naturalną sypialnię? Jakich materiałów używać? Gdzie szukać inspiracji?

Inspiracje na wyciągnięcie ręki

Najprostszym sposobem na czerpanie inspiracji na sypialnie w stylu eko jest wykorzystanie Internetu. W sieci krąży wiele ciekawych zdjęć i aranżacji, które przy odrobinie cierpliwości wprowadzimy do naszych wnętrz. W aranżacjach sypialni w stylu eko panują stonowane kolory: biel, ciepłe brązy, beże, zieleń. Wszystkie one doskonale się ze sobą łączą, tworząc spójne i eleganckie wnętrze.

Klasyczne drewno

Drewno w sypialni eko jest nieodłącznym elementem. Przede wszystkim warto postawić na łózko drewniane, oparte na ramie. Obecnie wiele firm zaproponuje nam eleganckie i wygodne łózka w różnorodnych wymiarach, które staną się punktem centralnym naszych sypialni. Szukając idealnego łóżka dla siebie możemy wybierać pomiędzy modelami posiadającymi szuflady wewnętrzne, komory do przechowywania pościeli, zagłówki tapicerowane, półautomatyczne stelaże. Oczywiście łóżko na ramie musimy uzupełnić o wygodny materac – tu także mamy szeroki wybór. Wśród najchętniej wybieranych materacy królują modele kieszeniowe z wewnętrznymi warstwami lateksowymi i kokosowymi – zwiększają one higienę snu i hamują rozwój drobnoustrojów.

Naturalne tkaniny

O nasze zdrowie i dobre samopoczucie zadbają w sypialni naturalne tkaniny. Przede wszystkim: bawełniana pościel. Klasyczna bawełna może być prana w wysokich temperaturach, przez co minimalizuje się ryzyko osiadania kurzu i roztoczy. Bawełna odznacza się świetną cyrkulacją powietrza, przez co nadaje się zarówno na lato, jak i zimę. Inną tkaniną z naturalnych włókien może być obszerny i ciepły dywanik w etniczne wzory, który pozwoli ocieplić wizualnie wnętrze. Powiew natury wzniosą także rośliny umiejscowione w doniczkach o stonowanych kolorach. Pozwolą one także na kolorystyczne zróżnicowanie wnętrza.

Post Author: Zoja Kwiatkowska