Sypialnia w stylu orientalnym

rient od wieków fascynował mieszkańców w Europie. Również w Polsce znany i ceniony jest już od wielu lat. Po dziś dzień lubimy czerpać z wzorów orientalnych w modzie, kulturze, a także sztuce użytkowej. Dlatego nie powinien dziwić fakt, że bardzo wiele osób pragnie urządzić swoje mieszkanie w stylu orientalnym, zwłaszcza pomieszczenia sypialne.

Sypialnia w tylu orientalnym może być doskonałym pomysłem. Możliwości w tej kwestii jest bardzo wiele. Sposobem na idealną sypialnie może być łączenie prostoty, która zagwarantuje funkcjonalność, z wyszukanymi ornamentami i zdobieniami doskonale urozmaicającymi przestrzeń. Głównymi założeniami stylu orientalnego jest dążenie do równowagi oraz jedności z naturą. Sypialnia to pomieszczenie, w którym pragniemy się zrelaksować, odpocząć i wyciszyć, a tego typu stany emocjonalne czy psychiczne doskonale odpowiadają założeniom kultury i filozofii wschodu.

4-2

Orientalny styl opiera się na wyraźnym odznaczeniu powierzchni poziomych od pionowych. Aby takie rozróżnienie optyczne uzyskać powinniśmy np. wyłożyć panelami podłogi, jak również jedną ze ścian. Kolejną cechą charakterystyczną jest dążenie do uzyskania idealnych proporcji. Łóżko zatem powinno być utrzymane w formie prostej. Warto zwracać również uwagę na jakość materiałów, z których są wykonane poszczególne elementy naszej sypialni. Doskonale sprawdzają się meble wykonane z dobrych jakościowo tworzyw, rzeźbione w oryginalne wzory. Klimat orientalny podkreślą zwiewne, jedwabne zasłony, kolorowe i wzorzyste poduszki czy narzuty oraz różnego rodzaju drobiazgi i dodatki.

Bardzo ważną kwestią jest oczywiście odpowiednie oświetlenie. W tym przypadku sprawdzą się idealnie ażurowe lampy oraz metalowe lampiony. Kolory, które powinny dominować to różnego rodzaju brązy, złota czy amaranty. Świetnym dopełnieniem sypialni w stylu orientalnym będzie kolorowy i wzorzysty parawan.

Niektórym z nas może się wydawać, że zdobycie tego typu mebli oraz dodatków jest bardzo trudne. Nie jest to prawda. W naszym kraju powstaje coraz więcej sklepów (również internetowych), w których można odnaleźć tego rodzaju akcesoria.

Post Author: Zoja Kwiatkowska