Sypialnia w stylu klasycznym

Lubisz prostotę i wysublimowany styl? Doskonale czujesz się we wnętrzach cechujących się prostotą form i oryginalnością? Cenisz sobie doskonałe jakościowe przedmioty? Jeśli tak, powinieneś urządzić swoją sypialnię w stylu klasycznym. To doskonały sposób na zaaranżowanie pomieszczenia funkcjonalnego, a równocześnie estetycznie wytwornego i eleganckiego.

Sypialnie w stylu klasycznym to dominacja kolorów stonowanych. Barwy brązu, beżu, szarości sprawdzą się tutaj najlepiej. Aby przełamać monotonię tego typu barw warto jest zastosować dwa odcienie, np. pokrycie ścian w odcieniu ciemniejszym, zaś sufitu – jaśniejszym. Bardzo modnym zestawieniem w tym sezonie są odcienie kakaowe na ścianach, zaś na suficie barwy migdałowe. Dzięki temu nasza sypialnia będzie bardzo wytworna, a jednocześnie klimatyczna i ciepła. Pomieszczenie zostanie również powiększone optycznie. Podłoga powinna być wykonana z drewna zachowanego np. w ciemnych odcieniach orzecha. W tym przypadku doskonałym wyborem będzie mahoń. Dopełnieniem całości będą jasne, najlepiej białe lub kremowe listwy sufitowe, które nadadzą styli i elegancji naszej sypialni.

Sypialnia w tylu klasycznym to również odpowiednio dobrane meble oraz dekoracje i dodatki. Meble powinny być utrzymane w ciemnych brązach lub bieli. ciekawym urozmaiceniem może być zastosowanie połączenia wyrazistego drewna z jasnymi obiciami i wykończeniami. Meble mogą być nieco bardziej dekoracyjne, jednak pamiętajmy, aby zawsze kierować się zasadą dobrego smaku i umiaru. W stylu eleganckim powinny bowiem przeważać wyrafinowanie i prostota.

Najważniejszy element w sypialni, czyli łóżko, musi być duże i ustawione najlepiej w centralnym miejscu. Dobrze jest je uzupełnić gustownymi szafkami nocnymi czy też ławeczką. Jeśli potrzebujemy w naszej sypialni fotela, warto go ustawić przy oknie. Wszelkiego rodzaju dekoracje, chociaż nie powinno być ich zbyt wiele, mogą cechować się wyrazistością i oryginalnością. Doskonale sprawdzają się motywy roślinne np. na poduszkach czy narzutach. Na szafkach nocnych można ustawić lampy w odcieniach polerowanego brązu.

Post Author: Zoja Kwiatkowska