Sypialnia w stylu japońskim

Japonia fascynuje wiele osób. Jest to kraj szczególny, o zupełnie inne tradycji i kulturze niż nasza. Także podejście do życia, sposób bycia oraz mentalność Japończyków jest znacznie inna od naszej. I może dlatego właśnie chcemy poznawać ich kulturę. Miłośnicy Japonii, zafascynowani pięknem tamtejszej sztuki i architektury, pragną czerpać inspiracje ze wschodnich wzorów. Jeśli chcemy być bliżej tego znacznie oddalonego od Polski kraju możemy np. urządzić własny dom w stylu japońskim. Zacząć można od sypialni. Sypialnia to miejsce spokoju i wyciszenia. Specjaliści radzą, aby nie było w niej zbytniej przesady i nagromadzenia niepotrzebnych przedmiotów. Styl japoński w pełni realizuje tego typu założenia. Dlatego też sypialnia w stylu japońskim może być doskonałym pomysłem.

Sypialnie w stylu japońskim możemy zacząć urządzać wybierając odpowiednie meble, które będą nawiązywać do wschodnich inspiracji. W Polsce można zdobyć ciekawe meble, które wzornictwem i stylistyką przypominają charakterystyczne, drewniane lalki kokeshi. W przypadku mebli w stylu japońskim musimy zwracać uwagę na szczegóły. Ważne jest zatem, aby szafki czy komody miały profilowane nóżki, uchwyty z drewna i bambusowe forniry. Typowo japoński jest również kontrast barw jasnych z ciemnymi. Zatem wybierajmy meble o jasnych frontach szafek, natomiast ciemnych korpusach. Wówczas uzyskamy ten charakterystyczny i wspaniały kontrast. Kolory tkanin oraz podłóg również powinny być ciemne, zaś elementy ożywiające przestrzeń, taki jak np. dodatki porcelanowe, świece zapachowe czy dywaniki, niech mają energetyczne kolory, taki jak np. pomarańczowy.

W sypialni urządzonej w stylu japońskim bardzo ważne znaczenie ma oświetlenie. Warto jest zaopatrzyć sypialnię w oświetlenie centralne, jednak również ważne i tworzące klimat może być światło np. sączące się zza obrazu, czy też rozchodzące się ze świetlnych punktów zamontowanych w podłodze. Takie ciekawe rozwiązania będą nie tylko bardzo oryginalne, ale również stworzą niezapomniany klimat naszego pomieszczenia.

Post Author: Zoja Kwiatkowska