Sypialnia w stylu eko

Współcześnie coraz więcej osób zastanawia się nad kwestiami ekologicznymi. Ekologia oraz dbanie o środowisko nie jest dla nas bez znaczenia. Styl Eko, który staje się coraz częściej stosowany w różnych dziedzinach sztuki użytkowej, promuje i w pełni odzwierciedla takie ekologiczne podejście do środowiska. Wielu z nas również w domach pragnie wprowadzać styl Eko.

Sypialnia w stylu Eko większości z nas zapewne kojarzy się z pomieszczeniami w wiejskiej chacie, jakie pamiętamy np. z wakacji na wsi. Jednakże nie tylko zachowanie swojskości jest ważne podczas aranżowania tego typu wnętrz. Najważniejsze jest, aby sypialnia tego rodzaju była naturalna i przytulna. Eko sypialnie tworzą przede wszystkim materiały oraz kolory. Przeważać powinno w nich drewno, ponieważ to właśnie ten materiał sprawia, że nasze pomieszczenie sypialne będzie przytulne. Najczęściej wybieranymi gatunkami drewna w przypadku sypialni jest sosna, a także dąb czy jesion. Warto również wybierać różnego rodzaju lniane narzuty czy serwety, które mogą się prezentować naprawdę pięknie, szczególnie jeśli będą oryginalnie ozdobione. Drewno najlepiej jest zabezpieczać woskiem lub olejem, bowiem są to naturalne i całkowicie bezpieczne sposoby konserwacji. Na podłodze doskonale będą się prezentować w takich sytuacjach deski lub parkiet przemysłowy stworzony z ciasno ułożonych deszczułek. Jeśli chcemy uzyskać w naszej ekologicznej sypialni rustykalny charakter możemy zdecydować się na deski bielone. Bardzo często Eko styl nawiązuje do sztuki ludowej i inspiruje się dziełami wiejskich artystów.

W sypialni w stylu Eko powinny dominować uproszczone kształty. Łóżko powinno przypominać dawne, wiejskie łoże zbite ze zwykłych desek. Oczywiście nie należy zapominać o stylowych i równie ekologicznych meblach. W tym przypadku również stawiamy na drewno. Warto jest zaopatrzyć się w ciekawe komody oraz szafki, lampki i wazony, ciekawe dodatki i ozdoby, które doskonale urozmaicą naszą przestrzeń. Dodatkowo ciekawie w takim wnętrzu sprawdzą się różnego rodzaju akcesoria czy też firany i narzuty z motywami kwiatowymi.

Post Author: Zoja Kwiatkowska