dodatki

Sypialnia i garderoba w jednym

Połączenie sypialni i garderoby nie jest niczym nowym – rozwiązanie to jest popularne przede wszystkim w blokach mieszkalnych, gdzie niewielka ilość miejsca zmusza do kombinowania. Dzisiaj, mając do wyboru tysiące kompletów mebli przeznaczonych do sypialni, możemy stworzyć miejsce, które jednocześnie pozwoli nam odpocząć i przechowywać nasze ubrania w sposób bezpieczny. Jak to możliwe?

Meble dopasowane do potrzeb klientów!

Podstawą w urządzaniu sypialni jest dokładne poznanie jej kubatury oraz wszelkich elementów problematycznych (np. skosów). Dzięki temu możemy stworzyć plan pomieszczenia i zastanowić się, gdzie umieścić kolejne meble: łóżko, szafę, niewielkie szafki nocne. Istotne jest to, aby umiejscowienie mebli sprzyjało wygodnemu przemieszczaniu się i poruszaniu. Sypialnia powinna być przestronna!

Producenci mebli oferują nam szeroki wybór kompletów zawierających nie tylko łóżka i szafki nocne, ale również komody, szafy wnękowe, toaletki. W wielu przypadkach możemy samodzielnie decydować o tym, jakie elementy znajdą się we wnętrzu szafy. Meble do sypialni tworzone są zazwyczaj z desek meblowych – posiadają one względną odporność na uszkodzenia, działanie wilgoci, odkształcanie się. Znacznie trwalszym materiałem jest jednak lite drewno, oferowane przez kilkunastu producentów w kraju. Jest ono znacznie droższe, jednak ze względu na swoją gęstość jest odporne na uszkodzenia, zarysowania, wnikanie brudu, wilgoci. Wiele modeli mebli wykonanych z litego drewna jest dodatkowo bejcowanych, lakierowanych.

Jak zapełnić szafę z głową?

Zdecydowana większość klientów sklepów meblowych wybiera szafy, w których znacznie łatwiej pomieścić sporo ubrań. Aby jeszcze lepiej wykorzystać potencjał szafy warto zakupić dodatkowe pojemniki plastikowe, którymi możemy wypełnić dno szafy. W takich pojemnikach znajdzie się miejsce na ubrania sezonowe, obuwie, dodatki.

Post Author: Zoja Kwiatkowska