Sypialnia pełna roślin

Sypialnia pełna roślin

Bliskość roślin ma dla nas same zalety – nie tylko oczyszczają one powietrze, ale również pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, działając kojąco na nasze zmysły. Obecność roślin w domu pozwoli na tworzenie interesujących aranżacji wnętrz. Dotyczy to przede wszystkim sypialni, gdzie mamy się relaksować i odpoczywać. Jak wykorzystać zieleń w projektowaniu idealnego miejsca wypoczynkowego?

Modne rozwiązania do sypialni

Najważniejszymi zagadnieniami w przypadku sypialni są kolory, łóżko oraz dodatki. Stonowane kolory są zdecydowanie zalecane – dla wielu osób zaśnięcie pośród pstrokatych ścian będzie po prostu niemożliwe. Jasne, spokojne kolory pozwolą się szybciej wyciszyć.

Wybór łóżka nie może być przypadkowy – mebel ten musi zapewniać nam komfortowy sen, wygodę. Coraz więcej osób w ostatnim czasie decyduje się na łóżko oparte na ramie. Ten rodzaj konstrukcji dostępny jest w wielu rozmiarach, a dodatkowo użytkownik sam dobiera do niego konkretny materac. Wśród modeli najchętniej wybieranych wymienia się przede wszystkim łóżka z wewnętrznymi komorami, które mogą służyć do przechowywania pościeli czy innych przedmiotów. Łóżko może mieć także regulowany zagłówek, aby lepiej dopasować parametry mebla do swoich potrzeb.

Jaki materac wybrać? Możliwości jest sporo – materace piankowe, kieszeniowe, sprężynowe, z dodatkiem lateksu. Zwracajmy uwagę na twardość materaca oraz jego wypełnienie.

Postaw na rośliny w sypialni!

Zieleń w sypialni to idealne rozwiązanie z dwóch powodów: wybierając konkretne rośliny dopełnimy aranżację i ozdobimy pomieszczenie, jak również zapewnimy sobie stałe filtrowanie powietrza. Rośliny sprawią, że sypialnia stanie się znacznie atrakcyjniejsza wizualnie. Rośliny możemy umieścić bezpośrednio na ziemi w eleganckich doniczkach lub też wykorzystać ciekawe podpórki i kwietniki stojące.

Post Author: Zoja Kwiatkowska